Sophos jednym z liderów branży bezpieczeństwa IT

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

sophos.250x54Uznana niezależna firma badawcza stwierdza, że mechanizmy wykrywania złośliwego oprogramowania dostarczane przez Sophos są jednymi z najlepszych na rynku.

Forrester Research, uznana amerykańska firma badawcza, w najnowszym raporcie na temat bezpieczeństwa The Forrester Wave™: Endpoint Security Q1 2013 zaliczyła Sophos, producenta kompleksowych rozwiązań zabezpieczających, do liderów branży bezpieczeństwa.

Sophos wyróżniono w kategorii dostawców endpoint protection, czyli ochrony stacji końcowych. Według Forrester Research Sophos dostarcza „wysokiej jakości rozwiązań bezpieczeństwa”, a systemy wykrywania malware i złośliwego oprogramowania są „jednymi z najlepszych na rynku”.
 
Uznanie Forrester Research znalazły także rozwiązania Sophos dla urządzeń mobilnych oraz dla komputerów Mac, które – jak zauważa Forrester, zyskują coraz większą popularność w firmach i korporacjach. „Ochrona stacji końcowych nie opiera się już na oprogramowaniu antywirusowym, a ewoluuje w kierunku wieloplatformowych rozwiązań obejmujących zarówno komputery, jak i urządzenia mobilne” – piszą eksperci Forrester Research. Taką elastyczność oferują rozwiązania Sophos Complete Security oraz właśnie wprowadzone Sophos EndUser Protection.  
 
– Jesteśmy zaszczyceni wyróżnieniem. Zgadzamy się z Forresterem, który twierdzi, że to stacje końcowe są pierwszą, jedną z najważniejszych linii ochrony IT – powiedział John Shaw, wiceprezes Sophos do spraw zarządzania produktami. – Naszym celem jest dostarczenie klientom najlepszej możliwej, kompletnej, prostej i skutecznej ochrony dla wszystkich urządzeń, jakie są wykorzystywane w firmie: stacjonarne i mobilne, firmowe i prywatne, z systeme Windows Mac OS, Linux, Android czy iOS.
 
Darmową kopię raportu Forrester Research The Forrester Wave™: Endpoint Security Q1 2013  mogą państwo pobrać klikając w ten link.