Software made in Poland

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

140912.rekrutacja.02.400Polska firma PGS Software rozpoczęła rekrutację do swojego oddziału w Gdańsku - w najbliższym czasie zamierza zatrudnić ok. 100 programistów oraz specjalistów IT. PGS Software zajmuje się tworzeniem nowoczesnych aplikacji wykorzystywanych w różnych branżach m.in. finansowej, e-commerce czy social media. Zatrudnia ponad 300 specjalistów w kilku miastach i posiada oficjalne przedstawicielstwo w Londynie.

Realizując różnorodne projekty we współpracy z klientami z całego świata, umożliwia pracownikom zdobycie szerokiego doświadczenia. Trójmiasto jest kolejnym ważnym punktem w planach rozwojowych firmy.

Gdański oddział firmy będzie poszukiwał specjalistów, oferując pracę z wykorzystaniem najnowszych metodologii, technologii, frameworków, narzędzi do tworzenia oprogramowania oraz aplikacji webowych i mobilnych. Bezpośrednie kontakty z klientami pozwolą pracownikom aktywnie wykorzystywać język angielski.

Praca, która rozwija

W portfolio PGS Software, liczącym około 860 zakończonych projektów, znaleźć można duże platformy e-commerce oraz ERP, ale i serwis dla DJ’ów, eksperymentalną sieć społecznościową czy algorytm do wykrywania bąbelków powietrza wewnątrz turbin elektrowni wiatrowych. Jest też seria bajek na urządzenia mobilne, które przez długi czas okupowały pierwsze miejsca w polskim App Store. Pracownicy mają okazję sprawdzić się w dużych i małych zespołach oraz krótkich i długich projektach dla firm z całego świata działających niemal we wszystkich branżach. Założyciele firmy, bracia Gurgulowie, lubią podkreślać, że w przeciwieństwie do wielu przedsiębiorstw zajmujących się outsourcingiem IT, ich firma nie jest wypożyczalnią ludzi. Przeważnie wykonujemy całe informatyczne projekty. Zaczynamy od analizy potrzeb biznesowych i projektowania, a kończymy na designie, grafice, testowaniu. Dzięki temu do rąk klientów trafia idealnie dopasowane oprogramowanie bardzo wysokiej jakości – mówi Paweł Gurgul, Dyrektor Zarządzający PGS Software.

Software prosto z Polski

140912.rekrutacja.01.250Właściciele PGS Software chcą, by określenie „Software made in Poland” stało się rozpoznawalną marką. Widać, że takie podejście przynosi rezultaty, gdyż klienci wracają do nich z kolejnymi projektami. Polecają też usługi polskiego dostawcy dalej. Dzięki temu, w ciągu pierwszych 12 lat działalności firma przekształciła się z rodzinnego biznesu w dynamiczne, międzynarodowe przedsiębiorstwo z biurami we Wrocławiu, Rzeszowie, a od niedawna – w Warszawie i Gdańsku. W 2014 r. doszło do tego przedstawicielstwo w Londynie, które pozwoliło zbliżyć się do kluczowych klientów oraz instytucji z Wielkiej Brytanii. Po drodze PGS Software zadebiutowało na rynku New Connect, a od pojawienia się na giełdzie, wartość akcji spółki wzrosła o ponad 1000%. Dziś PGS Software to jeden z najlepszych przykładów, że całkowicie polska, rodzinna firma może swobodnie konkurować na światowym rynku technologii informatycznych. Jak osiągnąć podobny sukces? Obaj bracia zgodnie twierdzą, że najważniejsza część to znalezienie odpowiedniej liczby zdolnych pracowników i budowa utalentowanych zespołów. Mamy nadzieję, że rozwój PGS Software przyczyni się do jeszcze większego zróżnicowania rynku ICT na Pomorzu, regionu, który staje się coraz ważniejszym centrum wysokich technologii w Polsce. Tylko w tym roku siedem dużych firm z tej branży rozpoczęło nową lub rozszerzyło prowadzoną działalność. Dzięki temu na trójmiejskim rynku pracy pojawia się wiele nowych i ciekawych ofert dla specjalistów o zupełnie różnych profilach – dodaje Marcin Piątkowski, Dyrektor Invest in Pomerania.

Doceniany pracodawca

PGS Software dba o konkurencyjne warunki i świetną atmosferę, zapewnia darmowe napoje, kanapki, pakiety pozapłacowe. W związku z tym, że w branży to raczej standard niż wyjątek, firma postanowiła pójść o krok dalej. Współpracuje blisko z uczelniami wyższymi, organizuje dużo darmowych warsztatów, sprowadza ekspertów na gościnne wykłady i wspiera studenckie akcje. W ostatniej ankiecie „Idealny Pracodawca”, organizowanej przez Politechnikę Wrocławską, PGS Software było najwyżej notowaną polską firmą IT. Zajęło piąte miejsce w rankingu, wyprzedzając IBM, Credit Suisse, Volvo IT i wiele innych znanych, międzynarodowych koncernów. Kolejnym priorytetem dla firmy są właśnie absolwenci i specjaliści z Gdańska. A pierwszy krok to dla informatyków okrągła liczba 2048 darmowych pendrive’ów, które już zaczęły wędrować do chętnych z całej aglomeracji. Każdy będzie spersonalizowany imieniem adresata (można się po nie zgłaszać na stronie: http://www.pgs-soft.com/pl/akcja-pendrive/).
140912.rekrutacja.03.590

Źródło: PGS Software