SOFORT Banking rozpoczyna współpracę z Mennicą Skarbową S.A.

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

sofort.ag.01.400x285Z dniem 9 marca 2015 r. sklep internetowy Mennicy Skarbowej S.A. rozszerzył swoje portfolio o metodę przelewów bezpośrednich SOFORT Banking. Polscy klienci mogą teraz w bezpieczny i szybki sposób dokonywać płatności za metale szlachetne czy numizmaty.

Mennica Skarbowa S.A. jest jednym z największych sprzedawców złota inwestycyjnego na polskim rynku. Posiada szeroką ofertę produktową w zakresie metali szlachetnych, a dzięki uruchomieniu sklepu internetowego umożliwia klientom nie tylko wygodniejszy i bardziej przejrzysty dostęp do własnych zasobów, ale przyczynia się także do usprawnienia samego procesu zakupów.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości podjęcia współpracy z SOFORT Banking. Jako spółka notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych dbamy o bezpieczeństwo dokonywanych transakcji, jak i danych naszych klientów. Spełniamy wszelkie wytyczne stawiane przez Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, jak i Głównego Inspektora Danych Osobowych. Dodatkowo, komunikacja z naszymi serwerami jest szyfrowana poprzez wykorzystanie protokołu SSL. Cieszymy się, że udało nam się wybrać dostawcę metod płatności on-line, który podobnie, jak my, koncentruje się na bezpieczeństwie swoich klientów” – powiedział, Patryk Matysiak, Specjalista ds. Marketingu  w Mennicy Skarbowej S.A.

Mennica Skarbowa S.A. oferuje nie tylko sztabki złota czy metale szlachetne, ale także monety bulionowe renomowanych mennic na całym świecie, jak na przykład PAMP Suisse (Szwajcaria), The Royal Mint (Wielka Brytania), Müntze Österreich (Austria) czy Perth Mint (Australia). Dzięki rozpoczęciu współpracy z SOFORT Banking, klienci mogą w szybki i bezpieczny sposób inwestować w tak cenne produkty.

„SOFORT Banking na polskim rynku rozwija się bardzo dynamicznie. Cieszymy się, że możemy świadczyć nasze usługi w coraz to większej liczbie branż związanych z sektorem e-commerce. W wypadku Mennicy Skarbowej S.A., bezpieczeństwo przekazywanych środków, związane z wysoką wartością metali szlachetnych jest bardzo ważne. Pozyskanie tak silnego partnera świadczy o tym, jak dużym zaufaniem darzony jest nasz system płatniczy.” – komentuje Dagmara Kruszewska, Country Manager na Polskę w SOFORT AG.

W ubiegłym roku SOFORT Banking obsłużył ponad 36 milionów transakcji pochodzących z 30 000 sklepów internetowych. Kontynuując rozwój, SOFORT Banking, poza Polską jest obecny na 10 europejskich rynkach: w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, we Włoszech, w Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech. SOFORT Banking jest jedną z najbezpieczniejszych metod płatności on-line. W ponad 100 milionach transakcji przeprowadzonych za pośrednictwem SOFORTu, nie stwierdzono ani jednego wypadku fraudu ze szkodą dla klienta końcowego.

Źródło: SOFORT Banking