Skandynawska platforma finansowa Lendo wchodzi do Polski

Skandynawska platforma finansowa Lendo wchodzi do Polski
Źródło: Lendo
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Lendo, lider pośrednictwa finansowego online w Skandynawii, udostępnił swoją platformę internetową w Polsce, podała spółka. W pierwszej fazie w serwisie będzie można skorzystać z oferty pięciu instytucji - dwóch banków i trzech firm pożyczkowych. Liczba ta będzie sukcesywnie poszerzana, tak aby w tym roku klienci mogli wybierać nawet między 10 bankami i firmami pożyczkowymi.

#Lendo jest największym brokerem finansowym online w Szwecji, Norwegii i w pierwszej trójce w Finlandii #pożyczki

„Dziś Lendo rozpoczyna oferowanie usług w Polsce pod marką Lendo Polska. Chcemy, aby klienci mieli możliwość korzystania z platformy, która odniosła duży sukces w Skandynawii i jest tam coraz częściej pierwszym wyborem, gdy myśli się o wzięciu pożyczki” – powiedział country manager Lendo Polska Tomasz Kowalski, cytowany w komunikacie.

Na starcie wśród partnerów dwa banki

Na starcie wśród partnerów będą dwa banki: BGŻ BNP Paribas i Nest Bank oraz trzy firmy pożyczkowe: Fellow Finance, AASA i Euroloan. Oferta będzie jednak sukcesywnie poszerzana, tak aby w niedługim czasie dać klientom maksymalnie duży wybór banków i firm pożyczkowych. Na platformie dostępne będą kredyty i pożyczki na okres od miesiąca do 10 lat, o wartości do 120 tys. zł, podano również.

Rynek pośrednictwa kredytów online czeka w Polsce gwałtowny rozwój

„Jesteśmy przekonani, że rynek pośrednictwa kredytów online czeka w Polsce gwałtowny rozwój. Sytuacja rynkowa w Polsce przypomina tę ze Szwecji kilka lat temu, gdy instytucje finansowe dopiero poznawały to narzędzie i jego zalety. Teraz w Skandynawii – dzięki milionom zadowolonych klientów – już nikogo nie trzeba przekonywać, że rynek online to przyszłość” – dodał Kowalski.

Lendo to marka znana w Skandynawii od 2007 r. Dziś Lendo jest największym brokerem finansowym online w Szwecji, Norwegii i w pierwszej trójce w Finlandii. W Polsce Lendo działa pod marką Lendo Polska, udostępniając klientom bezpłatny i w pełni zautomatyzowany serwis internetowy umożliwiający zawnioskowanie i porównanie kredytów i pożyczek oferowanych przez banki i instytucje pożyczkowe współpracujące z Lendo Polska.

Źródło: ISBnews