Skandia: razem pokonamy „Dystans emerytalny”

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

emeryt.04.250x167W Polsce zorganizowany został pierwszy w historii wyścig kolarski na "Dystansie Emerytalnym" o symbolicznej długości 67 km. Zawody odbyły się 22 września br. w Kwidzynie.

Inicjatywa miała na celu budowę świadomości Polaków w zakresie efektywnych sposobów oszczędzania z myślą o przyszłości oraz promocję aktywnego stylu życia. Akcja jest elementem kampanii edukacyjnej „Przyjemności z oszczędności” prowadzonej przez Skandia Życie.

W ramach akcji „Dystans Emerytalny” chcemy poprzez zabawę uzmysłowić Polakom, że aktywna postawa i odpowiednie przygotowanie, zarówno w zakresie zarządzania finansami osobistymi, jak i sportu, pozwoli nam czerpać radość z życia po przekroczeniu mety zawodowej kariery. Wierzymy, że prowadzenie odpowiedzialnie społecznego biznesu wymaga inicjowania działań edukacyjnych tego typu, zwłaszcza w obliczu dużych obaw większości Polaków i sprzeciwu wobec wydłużenia wieku emerytalnego do 67 roku życia” – mówi Paweł Ziemba, prezes zarządu Skandii Życie.

Skandia specjalizuje się w ubezpieczeniach na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. W 2006 r. weszła w struktury grupy Old Mutual.

Źródło: PIU