Siła partnerstwa

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

microsoft.02.250x54Microsoft wyróżnił firmy partnerskie podczas Microsoft Partner Strategy Conference 2013

W trakcie konferencji Microsoft Partner Strategy Conference 2013 Microsoft przyznał nagrody Partnerom firmy, którzy w ostatnim roku osiągnęli szczególne wyniki. Wśród nagrodzonych znalazło się dziewięciu integratorów, jeden dystrybutor oraz jedna firma szkoleniowa. 10 Partnerów otrzymało nagrody w 11 kategoriach. Partnerem Roku 2013 został APN Promise S.A. Przyznano również specjalne wyróżnienie Microsoft Dynamics.

Tytuł „Partnera Roku” otrzymała firma APN Promise, która doceniona została za „niezwykłe zaangażowanie we współpracy z Microsoft”. Tytułem „Dystrybutor Roku” uhonorowano natomiast spółkę Action. W uzasadnieniu podkreślono doskonałe wyniki firmy ze szczególnym naciskiem na wypracowanie 70 proc. udziału w rynku Office 365 i pozyskanie największej liczby partnerów sprzedających usługi online Microsoftu.

„Ten rok był dla nas rokiem szczególnym – rokiem premier. Wprowadziliśmy nowe rozwiązania niemal we wszystkich kategoriach i segmentach, a zaangażowanie Partnerów było dla nas absolutnie kluczowe. Microsoft uważnie obserwuje trendy rynkowe i tworzy rozwiązania – produkty i usługi, które możliwie najpełniej odpowiadają na nowe oczekiwania. Jednak to Partnerzy są najbliżej klientów. Cieszy nas, że w oparciu o technologie Microsoft i w partnerstwie z nami Partnerzy chcą wspierać firmy w realizacji ich strategii biznesowych. Cieszą nas też ich sukcesy i dlatego z dumą nagradzamy tych Partnerów, którzy wyróżniali się w poszczególnych kategoriach” – mówi Piotr Chrobot, Dyrektor działu Small & Medium Business Solutions and Partners w polskim oddziale Microsoft.

Spośród wszystkich uhonorowanych firm Asseco zostało wyróżnione dwukrotnie – jako  „Partner Roku” w kategoriach Solutions oraz Microsoft Dynamics AX.

„To dla nas ogromny zaszczyt, że zaangażowanie i wysokie kompetencje naszych pracowników zostały docenione nie tylko przez Klientów, którzy nam zaufali i pozwolili realizować największe i najbardziej skomplikowane projekty, ale również przez firmę Microsoft – producenta technologii, dzięki której możemy te projekty skutecznie realizować. Cieszy nas fakt, że jako jedynej firmie udało nam się zdobyć tytuł „Partnera Roku” w dwóch kategoriach. Wyróżnienia te są potwierdzeniem naszego wieloletniego zaangażowania w rozwój i wdrażanie systemu Microsoft Dynamics AX oraz rozwiązań technologicznych Microsoft i z pewnością zdopingują nas do jeszcze bardziej owocnej pracy” – powiedział Kamil Gosiewski, Dyrektor Działu Dynamics AX, Asseco.

W poszczególnych kategoriach nagrody przyznano następującym firmom:

  1. Action S.A. – Dystrybutor Roku 2013
  2. Altkom Akademia S.A. – Najlepsze Centrum Szkoleniowe Roku
  3. APN Promise S. A. – Partner Roku 2013
  4. Asseco Poland S.A. – Partner Roku w kategorii Solutions oraz Microsoft Dynamics AX (2 kategorie)
  5. COMPAREX Poland Sp. z o. o. – Partner Roku w kategorii LAR New Business
  6. eOpen Sp. z o. o. – Partner Roku w kategorii Cloud Win
  7. IT.integro Sp. z o. o.- Partner Roku w kategorii Microsoft Dynamics NAV
  8. Netwise S.A. – Partner Roku w kategorii Dynamics CRM
  9. NETZ Sp. z o.o. – Partner Roku w kategorii SMB Partners
  10. Response Sp. z o.o. – Partner Roku w kategorii SAM

Przyznane zostało również wyróżnienie specjalne dla firmy Outbox Sp. z o.o. za zbudowanie największego zespołu 83 certyfikowanych specjalistów Microsoft Dynamics CRM oraz zdobycie największej liczby certyfikatów (103) dla rozwiązania Microsoft Dynamics CRM.

Model partnerski leży u podstaw firmy Microsoft i stanowi o jej specyfice i sile. Na całym świecie liczba oficjalnych Partnerów wynosi ponad 650 000, a udział przychodów firmy pochodzących właśnie z tego kanału wynosi 95%. Także w Polsce waga tej relacji jest trudna do przecenienia, a współpraca i rozwijanie branży IT jest ważnym elementem strategii firmy.

Źródło: Microsoft