Sejf potrzebny od zaraz

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Wakacje to okres beztroskiego odpoczynku i relaksu. Wcześniej trzeba jednak zaplanować wymarzony urlop, wybrać odpowiednie miejsce i ciekawe atrakcje, z których będziemy chcieli skorzystać. W natłoku przedurlopowych obowiązków często zapominamy, gdzie schowaliśmy przedmioty niezbędne do wakacyjnych wojaży, chociażby paszport. Najlepszym rozwiązaniem jest przechowywanie dokumentów i innych wartościowych dla nas przedmiotów w domowym sejfie. Dzięki temu zawsze wiemy gdzie ich szukać, a przed wakacyjnym wyjazdem w zaledwie kilka minut spakujemy do walizki wszystko co niezbędne.   

Paszport, dowód osobisty, czy wcześniej wyrobiona Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) to przykłady dokumentów, które należy zabrać ze sobą na wakacyjny wypoczynek. Niestety bardzo często tego rodzaju dokumenty gubimy we własnym domu. Chowamy je w różnych miejscach, a później zapominamy, gdzie. Najgorsza jest sytuacja, kiedy potrzebujemy ich bardzo szybko, np. podczas gorączkowych przygotowań do wyjazdu, kiedy tuż przed wyjściem z domu przypominamy sobie, że nie mamy paszportu. Właśnie dlatego i dla własnego komfortu warto przechowywać wszystko w jednym miejscu. Idealnym rozwiązaniem będzie sejf, w którym możemy schować to, co najcenniejsze. Dzięki niemu, zawsze wiemy gdzie są dokumenty i zamiast godziny nerwowych poszukiwań tuż przed wyjazdem, wystarczą dwie minuty by spakować do walizki paszport i inne konieczne dokumenty.

Sejfy Konsmetal to urządzenia oparte na skomplikowanej konstrukcji, wykonane z najwyższej jakości materiałów, wyposażone w atestowane zamki. Wszystkie sejfy wyposażone są w zamki kluczowe, ale można zamówić także urządzenie z zamkiem szyfrowym lub najbardziej zaawansowanym elektronicznym, który oferuje szereg dodatkowych funkcji. Posiada on czasowe opóźnienie otwarcia oraz rejestr zdarzeń, pozwalający sprawdzić, kto i kiedy otwierał sejf. Dodatkowo urządzenie z takim zamkiem można podłączyć do systemu alarmowego domu, dzięki czemu informacja o każdej niepowołanej próbie jego otwarcia zostanie cichym alarmem przesłana do firmy ochroniarskiej.

Klienci mogą dokonać wyboru spośród różnych modeli, kierując się m.in. miejscem jego umiejscowienia w domu, wymiarami lub wagą. Dokumenty, biżuterię, broń oraz akcesoria z nią związane można przechowywać w sejfach ML, które można montować w meblach lub stosować jako urządzenia wolnostojące. Sejfy ML dostępne są w różnych rozmiarach i posiadają ramę antywłamaniową, która usztywnia korpus, zwiększając odporność na uderzenia i rozpieranie łomem. Rama chroni również rygle przed przewierceniem.  Możemy też zdecydować się na model ML STRONG, wyposażony w innowacyjne rozwiązanie w postaci Antywłamaniowego Systemu Samoblokującego, który zapewnia znacznie skuteczniejszą – w porównaniu do tradycyjnie stosowanych systemów – ochronę przed włamaniem. System ten wykorzystuje unikalny mechanizm blokowania rygli, który w połączeniu z ramą antywłamaniową, chroni przed niepowołanym dostaniem się do sejfu, przy użyciu najczęściej wykorzystywanych do tego narzędzi. Inną opcją są sejfy LS, odpowiednie do przechowywania m.in. gotówki, papierów wartościowych, dokumentów czy biżuterii. Ze względu na unikalną konstrukcję drzwi i kąt otwarcia 180 stopni, są one niezwykle wygodne w użytkowaniu.

Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza na etapie planowania budowy domu lub jego remontu, cieszą się modele przeznaczone do zabudowy w ścianie (sejfy ścienne KSN). Płaska konstrukcja drzwi pozawala na łatwe zamaskowanie wbudowanego sejfu, dzięki czemu z łatwością ukryjemy go za obrazem lub lustrem. To połączenie pełnej dyskrecji i swobody aranżacji wnętrza.

Dokonując wyboru sejfu, warto zwrócić uwagę na wyposażenie dodatkowe, które pozwoli dopasować urządzenie do swoich potrzeb. Zapewni funkcjonalność na najwyższym poziomie. W zależności od modelu, klienci mogą wybierać np. dodatkowe półki z regulacją wysokości zawieszenia, indywidualnie zamykane skrytki czy uchwyty na broń krótką.

Sejf jest przydatnym wyposażeniem domu i mieszkania. W jednym miejscu pozwala gromadzić ważne dokumenty, takie jak paszport czy akty notarialne oraz wartościowe przedmioty, takie jak biżuteria i inne kosztowności. W sejfie można także schować to, co w sposób szczególny chcemy chronić, jak rodzinne pamiątki. Urządzenia te to wiele możliwych zastosowań, które każdy użytkownik może dostosować do swoich potrzeb. Ich funkcjonalność można dostrzec każdego dnia, nie tylko podczas gorączkowych przygotowań do wakacyjnego wyjazdu.

Wojciech Tyburski
Dyrektor Handlowy Konsmetal