SBR Bank Mecenasem Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Białymstoku

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

sbr.bank.01.400x175Spółdzielczy Bank Rozwoju z siedzibą główną w Szepietowie nawiązał współpracę z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości w Białymstoku. Bank będzie m.in. wspierał organizowane przez Inkubator StartUp Trainingi oraz  StartUp Mixery- czyli konkursowe prezentacje biznesów nowopowstałych firm.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP) działają w ramach Fundacji powołanej
w 2004 roku. Jej zadaniem jest organizacja i rozwój innowacyjnej sieci inkubatorów przedsiębiorczości na uczelniach całej Polski. Docelowo w 2015 roku w naszym kraju ma powstać 50 takich inkubatorów. W Białymstoku obecnie działają dwa: przy Uniwersytecie
w Białymstoku oraz Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania.  Ich celem jest zapewnienie sprzyjającego klimatu dla rozwoju przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. AIP oferują wsparcie w prowadzeniu księgowości, reklamie, ale także dostęp do wielu korzyści, jakie przysługują wyłącznie StartUpom działającym w ramach AIP. Jest to np. Pakiet korzyści Benefits4Business, który umożliwia StartUpom dostęp do zniżek i usług, dotychczas przeznaczonych wyłącznie dla firm o ugruntowanej pozycji rynkowej.

SBR Bank wspierać będzie Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości w Białymstoku w codziennej działalności oraz w organizacji StartUp Training – czyli szkoleń dla młodych przedsiębiorców czy StartUp Mixerów – prezentacji pomysłów biznesowych.

Współpraca z AIP to kolejne działanie Spółdzielczego Banku Rozwoju realizowane w zakresie wsparcia rozwoju przedsiębiorczości. SBR Bank  jako jedyny bank spółdzielczy
z regionu podlaskiego  realizuje „Program  edukacji ekonomicznej młodzieży szkół gimnazjalnych  z terenów wiejskich”  organizowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

SBR Bank to instytucja z prawie 60-letnią tradycją. Działa  wyłącznie w oparciu o polski kapitał. Jest liderem bankowości spółdzielczej na Podlasiu,  posiada sieć 20 placówek bankowych: 10 Oddziałów zlokalizowanych w Szepietowie, Nowych Piekutach, Białymstoku, Suwałkach, Grajewie, Łomży, Płaskiej i Warszawie oraz 10 Punktów Obsługi Klienta. Dysponuje własnymi 24 bankomatami. Pod względem  wielkości sumy bilansowej zajmuje 12 miejsce wśród 364 banków spółdzielczych zrzeszonych w Grupie BPS.

Źródło: SBR Bank