Saxo Bank wprowadza ofertą kryptowalutową

Saxo Bank wprowadza ofertą kryptowalutową
Fot. stock.adobe.com/piter2121
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Saxo Bank wprowadza nową ofertę kryptowalutową, umożliwiając klientom handel bitcoinem, ethereum i litecoinem w powiązaniu z EUR, USD i JPY. Wszystko to jest możliwe z poziomu jednego rachunku i bez potrzeby zakładania portfela kryptowalutowego.

Nowa oferta, Crypto FX, uzupełnia obecne portfolio Saxo Banku, obejmujące 182 pary walutowe, które są dostępne za pośrednictwem wielokrotnie nagradzanych platform transakcyjnych SaxoTraderGO oraz SaxoTraderPRO.

Saxo Bank już od pewnego czasu oferuje swoim klientom dostęp do 40 różnych narzędzi do śledzenia kryptowalut (trackerów) i giełdowych instrumentów dłużnych (ETN), w przypadku których tegoroczny wolumen obrotu przekracza ten za cały 2020 rok (kiedy to wzrósł aż o 130%).

Połączenie walutowego rynku spot z ekscytującymi możliwościami kryptowalut

Klienci mogą handlować parami walutowymi Crypto FX w standardowych godzinach sesji rynku forex, czyli od niedzieli wieczór do piątku wieczór, z możliwością otwierania zarówno długich, jak i krótkich pozycji w trzech głównych kryptowalutach.

Należy podkreślić, że są to walutowe instrumenty pochodne podążające za ceną bazowej kryptowaluty. Z uwagi na zmienny charakter tych instrumentów, klienci detaliczni mogą stosować dźwignię finansową wynoszącą 2:1, natomiast klienci profesjonalni – 3:1.

Czytaj także: Saxo Bank publikuje wyniki finansowe za 2020 rok: rekordowa liczba aktywnych klientów >>>

– Saxo Bank opracował unikalną ofertę, zapewniającą dostęp do rozwijającego się rynku kryptowalut w elastyczny, bezpieczny i bezproblemowy sposób, z poziomu jednego rachunku w banku posiadającym niezbędne licencje oraz bez potrzeby zakładania portfeli kryptowalutowych lub tzw. „zimnych portfeli” (cold wallet). Oferta ta łączy aspekty tradycyjnych finansów ze światem kryptowalut, co naszym zdaniem jest zgodne z kierunkiem, w którym podążać będzie rynek, ponieważ przyciągnie zarówno traderów detalicznych, jak i instytucje finansowe – powiedział Stanislav Kostyukhin, Commercial Owner – Trader Segment w Saxo Banku.

– Naszym celem jest dostarczenie produktu, który oferuje bezpieczeństwo i łatwość użytkowania, zwykle kojarzone z bardziej dojrzałymi klasami aktywów, w połączeniu ze zmiennością i dynamiką bitcoina, ethereum i litecoina, umożliwiając klientom handel z wykorzystaniem zarówno długich, jak i krótkich pozycji na szybko rozwijającym się rynku kryptowalut – dodał Kostyukhin.

– Crypto FX zapewnia takie korzyści dzięki naszemu trzydziestoletniemu doświadczeniu jako wiodącego podmiotu w zakresie transakcji i inwestycji, łącząc tradycyjne zalety pary walutowej z ekscytującymi możliwościami kryptowalut – mówi Stanislav Kostyukhin.

Źródło: Saxo Bank