Saxo Bank pozostanie drugim sponsorem tytularnym Tinkoff-Saxo w 2015 r.

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

saxo.bank.01.400x297W 2015 r. Saxo Bank będzie kontynuować współpracę z Tinkoff-Saxo w roli drugiego sponsora tytularnego. Wsparcie Saxo Bank znacznie przyczyni się do wzmocnienia strategii i ambitnych celów, wyznaczonych na przyszły rok przez właściciela drużyny Olega Tinkowa i menedżera zespołu Bjarne Riisa.

Informację tę ogłoszono po udanym występie Tinkoff-Saxo w Tour de France, gdzie pomimo utraty dotychczasowego zwycięzcy Alberto Contadora, który wycofał się wcześnie z powodu kontuzji, drużyna wygrała klasyfikację górską, a także trzy etapy. Saxo Bank jest partnerem Tinkoff-Saxo od 2008 r., a jego decyzja o odnowieniu zaangażowania po raz kolejny opiera się przede wszystkim na możliwościach handlowych, jakie niesie ze sobą pozycja sponsora Tinkoff-Saxo. Przedłużenie współpracy wynika jednak również z autentycznego pragnienia, by wesprzeć nowego właściciela firmy Olega Tinkowa, a także Bjarne Riisa i kolarzy.

Kim Fournais i Lars Seier Christensen, założyciele i dyrektorzy generalni Saxo Bank, napisali we wspólnym oświadczeniu:

„Siedem lat temu Saxo Bank nawiązał z Bjarne Riisem i jego kolarzami współpracę, która przyniosła liczne niespodzianki i świetne wyniki zarówno dla zespołu, jak i dla Banku. Z radością zatem informujemy, że w 2015 r. nadal będziemy drugim sponsorem tytularnym najambitniejszej drużyny kolarskiej świata, jaką jest Tinkoff-Saxo.”

„Oleg Tinkow jest nie tylko znakomitym biznesmenem, ale okazał się też ambitnym właścicielem drużyny. Jesteśmy przekonani, że z pomocą Bjarnego zespół nadal będzie osiągał świetne rezultaty. W kolarstwie, tak jak w biznesie, bycie w czołówce to ciężka praca, ale naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest długofalowa wizja, realizowana z zaangażowaniem. Nieustannie pracujemy nad budowaniem dobrych systemów, a cel ten przyświeca zarówno naszej firmie, jak i temu zespołowi.”

Informacja o podtrzymaniu przez Saxo Bank roli sponsora tytularnego została ciepło przyjęta przez drużynę. Stefano Feltrin, dyrektor generalny Tinkoff-Saxo, powiedział:

„Saxo Bank jest wyjątkowo oddany zespołowi i jego pasji dla tej dyscypliny sportu. Jesteśmy dumni i czujemy się zaszczyceni mogąc ogłosić, że Bank potwierdził zaangażowanie we współpracę z naszą drużyną na 2015 r. Mocno wierzymy, że dzięki silnemu partnerstwu i pracy zespołowej osiągniemy nasze cele. Wiedząc, że jako partner tytularny towarzyszy nam Saxo Bank, zyskujemy wielką siłę i pewność siebie.”

Menedżer drużyny Bjarne Riis jest zadowolony z przedłużenia współpracy oraz zaangażowania banku w sprawy zespołu; jego zdaniem wzmocni to wyniki osiągane przez kolarzy.

„Saxo Bank z Larsem i Kimem u sterów to fantastyczny partner od 2008 r. Dla drużyny i dla mnie osobiście znaczą oni bardzo wiele. Przez lata wspólnie osiągnęliśmy niesamowite wyniki, a ich ciągłe zaangażowanie zapewni tak istotną dla każdej drużyny kolarskiej stabilność, konieczną, by koncentrować się na budowaniu mocnego zespołu i wypracowywaniu wyników w trasie” – mówi Bjarne Riis i dodaje:

„Wartości Saxo Bank i zasady pracy zespołowej oraz indywidualna siła pokrywają się z tym, co charakteryzuje nas. Podzielamy pogląd, że Tinkoff-Saxo może nadal ścigać się i doskonalić, stawiając sobie ambitne cele na 2015 r. Lars i Kim dostrzegają ogólny potencjał kolarstwa, a to jest dla mnie bardzo istotne”.

Źródło: Saxo Bank