Santander Consumer Multirent rozpoczyna współpracę z platformą do zakupu samochodów używanych Carvago

Santander Consumer Multirent rozpoczyna współpracę z platformą do zakupu samochodów używanych Carvago
Fot. Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Carvago to największa w Europie platforma służąca do zakupu samochodów używanych online, która właśnie wystartowała ze swoją ofertą na polskim rynku. Santander Consumer Multirent jako jedyny leasingodawca w Polsce rozpoczął z nią współpracę w zakresie finansowania pojazdów. Carvago będzie korzystać również z oferty kredytowej Santander Consumer Banku. Biorąc pod uwagę zwiększony popyt na auta używane, to doskonały moment na rozpoczęcie współpracy.

Jak wynika z danych Ministerstwa Cyfryzacji większość samochodów osobowych zarejestrowanych w Polsce w I kwartale 2021 roku stanowiły pojazdy używane sprowadzane z zagranicy (63 proc.). Najwięcej było ich w województwach wielkopolskim i mazowieckim (kolejno ok. 27 tys. i ok. 26 tys. aut). Ponadto liczba ponownych rejestracji samochodów znajdujących się już na terenie Polski od stycznia do marca wzrosła o 40 tys. w porównaniu zanalogicznym okresem ubiegłego roku. Wtedy było przeszło 520 tys. takich przypadków, w tym roku jest ponad 560 tys. 

Czytaj także: Santander Consumer Multirent digitalizuje obsługę klienta i uruchamia nową platformę >>>

Otwiera to duże możliwości dla współpracy między Santander Consumer Multirent a Carvago, platformą sprzedażową do zakupów online samochodów z drugiej ręki, która dopiero co weszła na polski rynek. Leasingodawca jako jedyny w Polsce udostępni klientom firmy finansowanie na pojazdy używane, zarówno te znajdujące się na terenie naszego kraju, jak i sprowadzane z zagranicy. Poza ofertą Santander Consumer Multirent, klienci Carvago będą mogli skorzystać również z propozycji kredytowych Santander Consumer Banku. 

Z roku na rok ceny nowych samochodów są coraz wyższe. Jak wskazywał w swoim badaniu Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej w styczniu br., prawie jedna czwarta Polaków przyznała, że nie posiada żadnych oszczędności (24 proc.). Z tego powodu większość z nas może pozwolić sobie tylko na zakup używanego pojazdu.

– Nasza współpraca z Carvago jest odpowiedzią na potrzeby dużej części społeczeństwa, zwłaszcza teraz, gdy zbliża się sezon urlopowy, a wiele osób nadal wykazuje nieufność wobec środków komunikacji zbiorowej – komentuje Marek Dwornik, prezes Zarządu Santander Consumer Multirent. 

Warunki leasingu i kredytu zostaną dobrane do potrzeb kupującego

Warunki leasingu i kredytu zostaną dobrane do potrzeb kupującego, dzięki znajdującemu się na platformie kalkulatorowi rat. Pomoże on klientowi wybrać finansowanie dopasowane do jego indywidualnych możliwości na podstawie zaznaczanych przez niego parametrów.

Źródło: Santander Consumer Multirent