Santander Consumer Bank: 350 mln zł z EBOiR na finansowanie ekologicznych inwestycji

Santander Consumer Bank: 350 mln zł z EBOiR na finansowanie ekologicznych inwestycji
Fot. Santander Consumer Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Santander Consumer Bank nawiązał relacje z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOiR). W ramach tej współpracy otrzymany od EBOiR kredyt zostanie przeznaczony na pożyczki finansujące inwestycje klientów, które pomagają oszczędzić energię w budynkach mieszkalnych.

Partnerstwo z EBOiR jest oferowane instytucjom, które mają duży udział w sprzedaży ekologicznych produktów i podejmują inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Fundusze w złotówkach dla prywatnych właścicieli budynków mieszkalnych

Współpraca Santander Consumer Banku z EBOiR pozwoli mu zwiększyć możliwości udzielania kredytów na ekologiczne produkty. Fundusze w złotówkach zostaną przekazane prywatnym właścicielom budynków mieszkalnych, którzy będą chcieli sfinansować m.in. panele fotowoltaiczne, wymianę kotłów węglowych czy inne technologie z kategorii energii odnawialnej.

Czytaj także: 350 mln zł kredytu od EBOiR dla Santander Consumer Bank S.A. na pożyczki na modernizację ogrzewania w budynkach mieszkalnych >>>

– Jesteśmy dumni, że ekologiczna oferta Santander Consumer Banku zwróciła uwagę EBOiR – mówi Renata Serafin-Francuz, Menadżer ds. ALM z Departamentu Zarządzania Finansowego z Santander Consumer Banku. – Wspieranie naszych klientów w zakupie rozwiązań przyjaznych środowisku jest dla nas bardzo ważne. W tym celu jako jeden z pierwszych banków, zgłosiliśmy się do programu „Czyste Powietrze”, chcąc wprowadzić do swojej oferty kredyt z dotacją na ekorozwiązania dla domu. Już wcześniej jednak oferowaliśmy raty na pompy ciepła i panele fotowoltaiczne. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy z EBOiR będziemy mogli jeszcze bardziej przyczynić się do zwiększania liczby technologicznych rozwiązań, które wykorzystują energie odnawialne.

Kredyt na inwestycje przyjazne środowisku

Kredyt dla Santander Consumer Banku został udzielony w ramach „Programu Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych w Polsce” – PolREFF, przeznaczonego na inwestycje przyjazne środowisku. Ich celem jest obniżenie zużycia i tym samym kosztów energii ponoszonych przez konsumentów oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

Źródło: Santander Consumer Bank / SCB