Santander Bank Polska rekrutuje startupy z sektora fintech

Santander Bank Polska rekrutuje startupy z sektora fintech
Fot. stock.adobe.com/wladimir1804
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Santander Bank Polska wraz z akceleratorem Accelpoint rozpoczynają rekrutację dojrzałych startupów z sektora fintech. Uczestnicy projektu o nazwie AccelUp otrzymają wsparcie finansowe oraz mentoring ekspertów branżowych. Rekrutacja prowadzona jest na stronie www.accelpoint.pl i potrwa do 19 kwietnia 2019 r.

@SantanderBankPL z akceleratorem @Accelpoint1 rozpoczynają rekrutację dojrzałych #startupy z sektora #fintech

– Santander poszukuje najciekawszych Polskich startupów w domenie Fintech, których gotowy produkt przetestujemy w drugim największym banku w Polsce. Najlepsze rozwiązania mają szansę na prezentację i implementację w Grupie Santander oraz wspólną pracę z ponad 144 milionami klientów na całym świecie. Priorytetowo potraktujemy zgłoszenia z obszaru Big Data/AI, Open Bankingu oraz automatyzacji i robotyzacji procesów – powiedział Darek Paczewski, dyrektor Biura Innowacji Cyfrowych Santander Bank Polska.

Program akceleracyjny AccelUp przeznaczony jest dla dojrzałych startupów, oferujących rozwiązania gotowe do wdrożenia. Firmy zakwalifikowane do projektu otrzymają dofinansowanie w wysokości do 200 tys. zł oraz mentoring biznesowy w postaci 100 godzin konsultacji z ekspertami. Startupy będą miały również możliwość ubiegania się o wsparcie międzynarodowych inwestorów, w tym m.in. funduszu Santander InnoVentures.

Rekrutacja prowadzona jest na stronie www.accelpoint.pl i potrwa do 19 kwietnia br. AccelUp to program typu non-equity, dzięki czemu po zakończeniu akceleracji całość udziałów pozostaje po stronie startupu.

Partnerami projektu, oprócz Santander Bank Polska, który jest patronem ścieżki Fintech, są również Orange (ścieżka telco) i AXA Partners (ścieżka insurtech).

Projekt realizowany jest w ramach współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Akcelerator Accelpoint otrzymał wsparcie w ramach działania 2.5. Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój „Programy Akceleracyjne”.

 

Źródło: Santander Bank Polska