Santander Bank Polska nie na sprzedaż. Właściciel dementuje doniesienia prasowe

Santander Bank Polska nie na sprzedaż. Właściciel dementuje doniesienia prasowe
Fot. Materiały prasowe Santander Bank Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Grupa Santander nie planuje sprzedaży Santander Bank Polska, podał bank w odniesieniu do środowych informacji prasowych.
Grupa #Santander, główny akcjonariusz @SantanderBankPL, nie planuje sprzedaży banku #SantanderBankPolska

„Grupa Santander, główny akcjonariusz Santander Bank Polska nie planuje sprzedaży banku. Podczas niedawnej konferencji prasowej w dniu 29 stycznia Przewodnicząca Grupy Santander Ana Botín bardzo wyraźnie odniosła się do zaangażowania Grupy w Polsce. Pytana o przyszłość polskiej jednostki, powiedziała: „Nie zamierzamy sprzedawać polskiego banku. Jest on tak samo ważną częścią naszej działalności jak jednostki w USA, Anglii czy Hiszpanii”” – czytamy w komentarzu Santander Bank Polska. 

Prasa o rewizji strategii Grupy Santander

Dzisiejsze „Rzeczpospolita” oraz „Parkiet” podały, że „pojawia się coraz więcej głosów, że hiszpańska grupa może zrewidować strategię dotyczącą obecności swojego banku w naszym kraju”, a trzy źródła w sektorze bankowym informują, że jedną z opcji jest zbycie aktywów w polskiej bankowości. Według dzienników, właściciele Santander Bank Polska mogą mieć argumenty za sprzedażą, gdyż uwolniliby w ten sposób kapitał niezbędny do szybszego rozwoju na rynkach Ameryki Południowej, dwukrotnie bardziej rentownych niż polski.

Czytaj także: Santander Bank Polska: 507,03 mln zł zysku netto w IV kw. 2019 r. Trwają prace nad polubownym rozwiązaniem dot. kredytów walutowych >>>

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

Źródło: ISBnews