Santander Bank Polska: kredyt dla firm w aplikacji mobilnej
Smart Loans to szybki, intuicyjny i omnikanałowy proces kredytowy dla klientów z sektora MŚP, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy są już klientami Santander Bank Polska. Składa się z 4 prostych kroków i trwa ok. 10 minut. Pieniądze pojawiają się na koncie zaraz po wypełnieniu wniosku.
Ważnym elementem Smart Loans jest jego omnikanałowość. Przedsiębiorca może rozpocząć proces kredytowy w bankowości internetowej lub oddziale, a zakończyć w aplikacji mobilnej lub odwrotnie, rozpocząć w smartfonie, a sfinalizować z pomocą doradcy w placówce banku. Ponadto nie ma konieczności wizyty w oddziale czy wypełniania dokumentów. Wszystko odbywa się w pełni zdalnie, wygodnie i bez wykorzystania papieru.
Czytaj także: Santander Bank Polska: więcej otwartej bankowości w aplikacji mobilnej >>>
W ofercie Smart Loans dla przedsiębiorców dostępny jest kredyt w rachunku bieżącym oraz kredyt Biznes Express na kwotę od 5 do 100 tys. zł. Finansowanie można przeznaczyć na dowolny cel związany z bieżącą działalnością firmy lub na inwestycje, jak zakup maszyny czy samochodu.
– W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów wprowadzamy Smart Loans dla firm w Santander mobile. Proces jest wyjątkowy, bo omnikanałowy – mówi Barbara Jagłowska, credit process designer w Santander Bank Polska.
Dajemy klientom dowolność – mogą zawnioskować o kredyt, jak chcą i podpisać umowę także – jak chcą.
-Ten wybór jest szczególnie istotny w warunkach utrzymującej się pandemii. W tym trudnym okresie, także w naszym banku, proces digitalizacji znacznie przyspieszył. Obecnie większość usług bankowych dla firm dostępna jest w kanałach cyfrowych – dodaje.
Digitalowe rozwiązanie dla przedsiębiorców
Kredyt dla firm w Santander mobile to kolejne wprowadzone ostatnio digitalowe rozwiązanie dla przedsiębiorców. W kwietniu 2020 r. Santander Bank Polska udostępnił jednoosobowym działalnościom gospodarczym proces kredytowy Smart Loans w Mini Firma internet. Z kolei od listopada 2020 r. także inne formy organizacyjno-prawne mogą wnioskować o kredyt za pośrednictwem poczty w bankowości internetowej.
Ponadto wprowadzone zostały elektroniczne poręczenia, a dla prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze eKsięgowość, eFaktoring, eWindykacja i eUmowy. Online można także podpisać aneksy do prolongaty kredytów w rachunku bieżącym, pozyskać dokumenty finansowe do monitoringu kredytowego oraz zaktualizować dane firmy.
Decyzję kredytową oraz warunki kredytowania uzależniamy od wyniku badania zdolności kredytowej oraz oceny ryzyka kredytowego.