Samochody elektryczne z zielonymi tablicami rejestracyjnymi

Samochody elektryczne z zielonymi tablicami rejestracyjnymi
Fot. Pixabay.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Samochody elektryczne będą jeździć na zielonych tablicach rejestracyjnych. Ale najpierw przed nami bałagan organizacyjny. I prawdopodobnie mandaty za korzystanie z praw, jakie otrzymali kierowcy takich pojazdów.

#BartłomiejDerski z @WysokieNapiecie: można oberwać mandat, korzystając z praw przyznanych kierowcom samochodów elektrycznych #samochodyelektryczne

Samochody elektryczne mogą już korzystać ze wszystkich buspasów i parkować za darmo w miejscach publicznych, w których trzeba uiścić opłatę.

– Gminy mogą ograniczyć korzystanie z buspasów, zależnie od tego, ile osób jedzie takim samochodem, ale żadna gmina jak dotąd tego nie zrobiła – mówi Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.pl.

Od pierwszego lipca będą wydawane nalepki

Mamy jednak taki problem, że takie samochody nie są w żaden sposób oznakowane, czyli można oberwać mandat, korzystając z praw przyznanych kierowcom samochodów elektrycznych.

– Od pierwszego lipca będą wydawane nalepki, a w przyszłości te auta będą jeździć na zielonych tablicach rejestracyjnych – wyjaśnia Bartłomiej Derski.

Źródło: MarketNews24