Safe Avenue – chroń swoje cyfrowe życie

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nowe.technologie.08.250x162Z badania użytkowników szerokopasmowego Internetu, przeprowadzonego przez pracownię GfK* w maju i czerwcu 2012 r., wynika, że większość internautów posiada już nie tylko sam smartfon, ale również tablet. 53% ankietowanych wymienia swój telefon komórkowy raz na rok lub dwa lata.

Tym samym, niezależnie od miejsca, czasu oraz rodzaju urządzenia, ich posiadacze czują coraz większą potrzebę zabezpieczenia danych. Usługa Safe Avenue, wykorzystująca sprawdzoną technologię F-Secure, jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie.

Jedno rozwiązanie zabezpieczające wiele różnych urządzeń podłączonych do Internetu? To już możliwe. Platforma Safe Avenue F-Secure stanowi połączenie najlepszych, nagrodzonych technologii bezpieczeństwa** i pozwala użytkownikom na intuicyjne zarządzanie bezpieczeństwem wielu urządzeń mobilnych jednocześnie. Dla operatorów Safe Avenue oznacza możliwość szybkiego i łatwego poszerzenia oferty oraz dostarcza zapewniające wartość dodaną rozwiązania bezpieczeństwa i tworzenia kopii zapasowych.

Jak to działa?

W ramach usługi Safe Avenue użytkownicy mogą kupić od swojego dostawcy internetowego jedną lub kilka „licencji bezpieczeństwa”, a następnie używać jej na każdym ze swoich urządzeń, przyporządkowując je do dowolnego zestawu komputerów, tabletów, smartfonów. Abonenci mogą łatwo dodawać lub usuwać urządzenia, a także przenosić zabezpieczenia z jednego urządzenia na drugie kilkoma kliknięciami myszy.

Nie chodzi już tylko o bezpieczeństwo komputera domowego, ale o ochronę wszystkich podłączonych do sieci urządzeń, z których korzystamy – tłumaczy Maria Nordgren, wiceprezes działu Consumer Security w F-Secure – Dzięki temu kradzież newralgicznych danych osobowych, takich jak hasła sms do płatności internetowych, czy też loginy i hasła do portali społecznościowych staje się dużo trudniejsza. Pamiętajmy, że często to okazja czyni złodzieja. Zdarza się, że pierwsza poważna przeszkoda w postaci oprogramowania ochronnego zniechęca mniej wprawnych hakerów, którzy zaczynają szukać łatwiejszego celu.

Swisscom już wybrał

Niektórzy dostawcy usług internetowych, np. szwajcarski Swisscom, już dziś wykorzystują możliwości nowych zintegrowanych usług bezpieczeństwa od F-Secure. – Swisscom umożliwia abonentom elastyczne przyporządkowywanie swoich pecetów i urządzeń mobilnych w ramach przejrzystego pakietu licencji. Tym samym, to użytkownik decyduje, czy i jakie konkretnie urządzenia będą objęte ochroną.  Decydując się  na objęcie ochroną  jednocześnie laptopa, smartphona i tableta, abonent ma gwarancję kompleksowej ochrony w ramach jednego, wygodnego pakietu bezpieczeństwa – mówi Dirk Wierzbitzki, szef działu rozwoju i marketingu produktów sieciowych przeznaczonych dla abonentów indywidualnych w Swisscom.

Usługa Safe Avenue dostępna jest na komputery z systemem Windows, Mac i urządzenia z systemem Android. Wkrótce też pojawi się wersja obsługująca iOS. Safe Avenue chroni nie tylko komputery i urządzenia mobilne – niedługo będzie oferować także ochronę danych. Zapowiedziano już uzupełnienie dostępnych usług o funkcję kopii zapasowej online.

Trwają prace nad pierwszym wdrożeniem tej nowatorskiej usługi w Polsce. Termin wprowadzenia nie został jeszcze określony. F-Secure znajduje się obecnie na etapie prezentacji usługi w swojej sieci partnerskiej.

Więcej informacji znaleźć można pod adresem: http://www.f-secure.com/en/web/operators_global

Źródło: F-Secure

* Badanie użytkowników szerokopasmowego Internetu obejmowało wywiady online przeprowadzone wśród 6400 abonentów w wieku od 20 do 60 lat z 14 krajów: Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Finlandii, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Belgii, USA, Kanady, Brazylii, Indii i Japonii. Badanie wykonała pracownia GfK w okresie od 25 maja do 1 czerwca 2012 r.

** Pakiet F-Secure Internet Security 2013 otrzymał nagrodę instytutu AV-TEST w kategorii Najlepsza Ochrona roku 2012. Zintegrowane rozwiązania bezpieczeństwa dostępne w ramach usługi Safe Avenue wykorzystują tę samą technologię, co F-Secure Internet Security 2013.