Ryszard Matkowski powołany na wiceprezesa Ursusa, będzie pełnił obowiązki prezesa

Ryszard Matkowski powołany na wiceprezesa Ursusa, będzie pełnił obowiązki prezesa
By Ursus Bus Logo - Ursus Bus Logo, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63337334
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Ursusa w restrukturyzacji podjęła uchwałę o powołaniu Ryszarda Matkowskiego do pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu, podała spółka. W okresie do powołania prezesa zarządu Ryszard Matkowski będzie pełnił obowiązki prezesa.

Rada nadzorcza @URSUS_SA w restrukturyzacji podjęła uchwałę o powołaniu Ryszarda Matkowskiego do pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu #Ursus

Po dokonaniu wyżej wymienionych zmian skład zarządu Ursusa w restrukturyzacji od 7 listopada 2018 r. przedstawia się następująco:

wiceprezes zarządu – Ryszard Matkowski,

wiceprezes zarządu – Jan Wielgus,

członek zarządu – Paweł Dadej, podano.

Czytaj także: Arkadiusz Miętkiewicz zrezygnował z funkcji prezesa Ursusa >>>

Kim jest Ryszard Matkowski?

„Pan Ryszard Matkowski dr nauk ekonomicznych – specjalizacja: Zarządzanie Procesami Społeczno-Ekonomicznymi. Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych UW o specjalności Cybernetyka Ekonomiczna i Informatyka, ukończył studia podyplomowe na Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości – w Warszawie na kierunku: finanse i bankowość. […] Specjalizacja zawodowa: rachunkowość zarządcza i controling, ocena efektywności inwestycji, organizacja i zarządzanie procesem inwestycyjnym, restrukturyzacja przedsiębiorstw, organizacja i zarządzania podmiotami gospodarczymi szeroko rozumiany rynek nieruchomości, metody finansowania inwestycji, ze szczególnym uwzględnieniem finansowania inwestycji w nieruchomości, inwestycje deweloperskie” – czytamy w komunikacie.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

Źródło: ISBnews