Rusza Citi Mobile Challenge…w Warszawie już w kwietniu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

citi.handlowy.02.400x259Już w kwietniu Citi rozpoczyna konkurs Citi Mobile Challenge w regionie EMEA obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Celem Globalnego Program Digital Acceleration jest inspirowanie do tworzenia innowacyjnych rozwiązań w sektorze bankowym. Citi, w oparciu o platformę cyfrową Citi, zaprasza globalnych deweloperów do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Program to szansa dla osób poszukujących praktycznego zastosowania tworzonych przez siebie aplikacji na rynkach całego świata.

Zgłoszenia do konkursu Citi Mobile Challenge są przyjmowane od 23 lutego. Wybrani uczestnicy zaprezentują swoje koncepcje w trakcie spotkań zaplanowanych w Nairobi – 22 kwietnia, Jerozolimie – 26 kwietnia, Warszawie – 28 kwietnia oraz Londynie – 30 kwietnia. W trakcie każdego z tych spotkań wszystkie rozwiązania zostaną ocenione przez specjalne grono, w którego skład wchodzą branżowi specjaliści i liderzy technologii finansowych. Finaliści rywalizują o możliwość wdrożenia swoich rozwiązań, pulę nagród pieniężnych obejmujących 100 tys. USD oraz pakiet usług oferowanych przez sponsorów Citi Mobile Challenge.

Citi od dawna maksymalizuje korzyści jakie dają nowe technologie, by doskonalić w ten sposób obsługę klienta. W bankowości nadszedł czas, by na nowo określić naszą rolę w warunkach błyskawicznego postępu technicznego. Jednym ze sposobów wybranych w tym celu przez Citi jest wykorzystanie kreatywności i wiedzy najlepszych ośrodków innowacyjności z całego świata. Liczymy, że Citi Mobile Challenge pomoże nam zaoferować naszym klientom naprawdę wyjątkowe doświadczenie, a jednocześnie odkryć nowatorskie metody, które będziemy mogli zastosować w usługach finansowych na skalę globalną -powiedział Jim Cowles, dyrektor zarządzający regionem EMEA.

Citi Mobile Challenge to kolejny wyraz naszego Smart Bankingu. Wydaje się, że nie ma lepszego sposobu na rozwój bankowości przyszłości jak zaangażowanie w doskonalenie usług finansowych niezależnych innowatorów. To otwiera nas na niekonwencjonalne rozwiązania, tłumaczy Sławomir S. Sikora, Prezes Citi Handlowy. To co mnie szczególnie cieszy to fakt, że Citi postanowił zrealizować swój globalny program w najbardziej kreatywnych ośrodkach na świecie, wśród których znalazła się Warszawa.

Program Digital Acceleration, zainicjowany przez Citi, ma na celu uwolnienie potencjału społeczności technologicznej, opracowanie nowych rozwiązań oraz zmiana tradycyjnego podejścia banków do innowacji – komentuje Heather Cox, Dyrektor Obsługi Klienta, Systemów Cyfrowych i Marketingu w Sektorze Bankowości Detalicznej Citi. Citi Mobile Challenge okazał się bardzo pomocny w ramach naszej współpracy z czołowymi deweloperami w Ameryce Łacińskiej i USA, a teraz liczymy na równie udaną współpracę udostępniając tę szansę w Jerozolimie, Londynie, Nairobi i Warszawie – dodaje Heather Cox.

Poszczególni deweloperzy, zespoły i firmy mogą zgłaszać się do konkursu do 6 marca. Citi udostępni szereg różnych interfejsów programowania aplikacji (API), aby pomóc stworzyć innowacyjne rozwiązania, które będzie można z powodzeniem zastosować w praktyce, oraz te które będą współpracować z technologiami używanymi przez Citi.

Citi Mobile Challenge w regionie EMEA jest kolejnym krokiem po udanym debiucie programu w 2014 r. w Ameryce Łacińskiej i USA. Po pierwszym cyklu spotkań w Ameryce Łacińskiej do Citi wpłynęło 150 zgłoszeń, spośród których wybrano 50 finalistów zaproszonych do udziału w bezpośrednich spotkaniach zorganizowanych w Buenos Aires i Bogocie. W amerykańskiej edycji Citi Mobile Challenge zebrano 744 zgłoszeń z 62 krajów. Wybranych 60 finalistów zaproszono na finalne spotkania odbywające się w Dolinie Krzemowej, Nowym Jorku i Miami. Citi jest na finalnym etapie oceny programów pilotażowych wybranych spośród najlepszych zgłoszeń zaprezentowanych w czasie poprzednich edycji programu.

Źródło: Citi Handlowy