Rusza budowa Galerii Dębiec

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

130212.galeria.250x144W marcu rozpocznie się budowa pierwszego nowoczesnego centrum handlowego na poznańskim Dębcu. Kompleks ma już pierwszych najemców

Galeria Dębiec, której realizację niebawem rozpocznie Red Real Estate Development przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. w Poznaniu zapewni odpowiedni komfort zakupów okolicznym mieszkańcom. W tej części miasta nie było bowiem dotąd centrum handlowego, które gwarantowałoby podobny standard. Kompleks, który stanie w pobliżu Lasku Dębińskiego, w sąsiedztwie powstającego osiedla Red Park, zaoferuje 9770 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowo-usługowej. Do dyspozycji klientów, poniżej poziomu handlowego, oddany zostanie wygodny parking z 358 miejscami postojowymi.

Podpisana została już umowa Najmu, z Kluczowym Najemcą. Operatorem spożywczym będzie market Biedronka, który zajmie powierzchnię ponad 1500 mkw. Do podpisanych należą też umowy z biurem podróży Holiday Land i apteką Dom Leków. Obecnie prowadzone są finalne rozmowy i uzgadniane ostatnie szczegóły dotyczące najmu z firmami reprezentującymi branżę drogeryjną, gastronomiczną, obuwniczą i odzieżową. Postęp komercjalizacji centrum wyprzedza pierwotne założenia. W galerii znajdzie się około 50 sklepów i butików oraz punktów usługowych, które zajmować będą od 20 mkw. do 500 mkw. powierzchni.

Dwukondygnacyjny obiekt, na który składał się będzie poziom handlowy z cyrkulacją okrężną oraz poziom parkingowy zaprojektowany został przez poznańską pracownię architektoniczną Archikwadrat. Galeria Dębiec, której otwarcie planowane jest na 30. września 2014 roku służyć będzie mieszkańcom pięciu znajdujących się w najbliższej okolicy, najliczniej zaludnionych dzielnic Poznania.

Taka lokalizacja zapewnia nowemu centrum ok. 150 tysięcy potencjalnych klientów. Z przeprowadzonych badań wynika, że osoby zamieszkujące ten rejon miasta wybierały dotychczas duże centra handlowe zlokalizowane co najmniej 5 km dalej. Teraz codzienne szybkie i wygodne zakupy będą mogły robić w pobliżu miejsca zamieszkania.

Pobliski zjazd z autostrady A2 zapewnia także wygodny dojazd do galerii mieszkańcom okolicznych miejscowości. Centrum powstanie opodal budowanego od jesieni ubiegłego roku osiedla RED Park, w którym docelowo znajdzie się ok. 600 mieszkań. Galeria Dębiec zapewni wysoki komfort zakupów przede wszystkim także dwóm tysiącom mieszkańców tej inwestycji.