RPB podsumowuje faktoring

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

raiffeisen.polbank.250x73Z rozwiązań faktoringowych korzysta w Polsce ponad 5,4 tys. firm, z których 25 proc. obsługuje Raiffeisen Polbank.

Liczba wykupionych przez Raiffeisen Polbank faktur wyniosła w 2013 roku ponad 560 tysięcy, a obroty z tego tytułu osiągnęły 14,98 mld zł. Sytuuje to bank na pierwszym miejscu na rynku faktoringu, które Raiffeisen Polbank utrzymał szósty rok z rzędu.

Wyraźne spowolnienie w gospodarce, zwłaszcza w pierwszym półroczu, odbiło się na liczbie faktur przekazanych do sfinansowania szczególnie przez duże przedsiębiorstwa. Ostatnie miesiące roku przyniosły jednak poprawę w tym zakresie. Bank wciąż skutecznie przekonywał kolejne firmy z segmentu MSP do skorzystania z różnych rozwiązań faktoringowych. Liczba pozyskanych klientów z tego sektora była najwyższa od 2009 r., czyli ostatniego dołka globalnej dekoniunktury, a trzeba podkreślić, że kryzysy zawsze stanowią impuls do zainteresowania się faktoringiem jako remedium na zatory płatnicze” – powiedział Paweł Kacprzak, Dyrektor ds. Faktoringu w Raiffeisen Polbank.

W ubiegłym roku postanowiliśmy mocniej wypromować wśród naszych klientów wciąż nowatorskie jak na polskie warunki rozwiązanie w postaci faktoringu odwrotnego. Dzięki temu bank oferujący faktoring nie tylko zdejmuje z firm problem ze sfinansowaniem czy odzyskaniem ich należności, ale również pomaga im efektywnie zarządzać zobowiązaniami. To światowy trend na rynku faktoringowym i widzimy duże zainteresowanie naszych firm finansowaniem łańcucha swoich dostawców. Postępujące od drugiego półrocza 2013 r. ożywienie w gospodarce i wyższe obroty firm powinny sprzyjać przekazywaniu przez nie coraz większej liczby faktur do sfinansowania” – ocenia Paweł Kacprzak.

140114.obroty.faktoringowe.01.590x159

Źródło: Raiffeisen Polbank „Raiffeisen Polbank największym faktorem na rynku, w 2013 r. obroty wyniosły prawie 15 mld zł”

up