Rośnie procentowanie lokat na 3 i 6 miesięcy z gwarancją w Meritum Banku!

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

meritumbank.250xMeritum Bank podniósł oprocentowanie lokat na 3 i 6 miesięcy z dzienną kapitalizacją i gwarancją Banku na wypadek zmian przepisów podatkowych. Lokaty są dostępne zarówno dla obecnych klientów Meritum, jak i dla nowych.

Przyjęty w ostatnich dniach przez rząd projekt budżetu na rok 2012 potwierdził wcześniejsze zapowiedzi dotyczące rozszerzenia tzw. podatku Belki o lokaty z dzienną kapitalizacją. Wobec nadchodzących zmian oferowane przez Meritum Bank lokaty z gwarancją zyskują na atrakcyjności. Gwarancja oznacza, że Bank wyrówna klientom stratę wynikająca z konieczności odprowadzenia 19-procentowego podatku od zysków z lokat z dzienną kapitalizacją. Dodatkowo, z dniem 19 grudnia Meritum Bank podniósł oprocentowanie depozytów na 3 i 6 miesięcy z gwarancją, czyniąc ofertę jeszcze bardziej atrakcyjną.

„W ostatnich tygodniach obserwujemy duże zainteresowanie klientów lokatami z gwarancją. Oznacza to, że klienci rozumieją sytuację rynkową. W chwili obecnej porównując oferty depozytowe banków należy zwracać uwagę szczególnie na pewność zysków. Lokaty bez gwarancji po zmianie przepisów podatkowych przyniosą wysokie zyski tylko w teorii, bo klient poniesie koszt podatku. Oferowane przez Meritum Bank lokaty na 3 i 6 miesięcy z gwarancją mają tę zaletę, że niezależnie od zmian w ordynacji podatkowej klienci zarobią dokładnie tyle, ile bank obiecuje. Po zmianie przepisów podatkowych, podatek od lokat z gwarancją będzie co prawda odprowadzany zgodnie z nowymi przepisami, ale Meritum Bank wyrówna klientom tę stratę” – mówi Piotr Stankiewicz, Dyrektor Biura Produktów Depozytowych i Inwestycyjnych Meritum Banku.

Objęte gwarancją, nowe trzymiesięczne depozyty z dzienną kapitalizacją odsetek są oprocentowane na 5,35%, porównywalnym z 6,65% na tradycyjnej lokacie z podatkiem. Lokaty półroczne z dzienną kapitalizacją i gwarancją są oprocentowane na 6,10%, co jest porównywalne z 7,65% na tradycyjnym depozycie.

Lokaty z gwarancją są dostępne zarówno dla osób będących już klientami Meritum Banku, jak i dla tych, którzy do tej pory nie korzystali z usług Meritum. Depozyty można założyć przez Internet korzystając z formularza dostępnego na www.meritumbank.pl, a także w systemie bankowości elektronicznej lub w dowolnej placówce Meritum Banku. Każdy klient może założyć dowolną liczbę lokat.

111223.meritum.550x

Źródło: Point of View