Richard Gaskin otrzymał zgodę Komisji Nadzoru Finansowego

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bph.01.250x8220 marca 2012 r. Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Richarda Gaskina na stanowisko Prezesa Zarządu Banku BPH. Jednocześnie Mathias Seidel otrzymał zgodę na pełnienie funkcji członka Zarządu Banku BPH.

Richard Gaskin jest członkiem Zarządu Banku od 25 stycznia 2010 r., a obowiązki Prezesa Zarządu Banku BPH pełnił od 1 sierpnia 2010 r.

Richard Gaskin rozpoczął karierę zawodową w GE w 1999 r., po 13 latach pracy w Ford Credit w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Pełnił funkcję Dyrektora Sprzedaży kredytów samochodowych GE Capital w Irlandii, następnie Lidera Jakości GE Money w Szwajcarii i Dyrektora Zarządzającego biznesu samochodowego GE Money w Wielkiej Brytanii. W 2005 r. objął stanowisko Prezesa Zarządu GE Money Banku w Rosji. Richard Gaskin posiada tytuł MBA Henley Management College w Wielkiej Brytanii.

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła również zgodę na pełnienie przez Mathiasa Seidel funkcji członka Zarządu Banku BPH. Mathias Seidel od 20 maja 2011 r. zajmuje stanowisko Wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za Pion Zarządzania Ryzykiem.

Mathias Seidel dołączył do GE w 1998 roku, gdzie pełnił wiele globalnych funkcji kierowniczych w obszarze zarządzania ryzykiem, był m.in. CRO w GE Money Asia (Bangkok) oraz Wiceprezesem ds. Globalnego Ryzyka Kredytowego (Stamford, USA). Był również odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem w GECF Latin America. Przedtem pracował przez 6 lat w Grupie Allianz we Frankfurcie i Londynie. Posiada tytuł MBA londyńskiej Cass Business School.

Źródło: Bank BPH