RH Aktywni – wolontariusze krwiodawcy

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

fundacja.kronenberga.01.400x226Według Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa niedobory krwi i jej składników występują okresowo w ciągu całego roku, jednak najdłużej utrzymują się w okresie wakacyjnym. Dlatego w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności zorganizowano zbiórki w kilku lokalizacjach Citi w Warszawie. Dzięki wolontariuszom Citi Handlowy, Citi Service Center, ich  rodzinom i znajomym oraz partnerom z zaprzyjaźnionych firm, udało się zebrać ponad 75  litrów krwi.

Ambulansy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czekały na chętnych od 26 do 29 maja na Senatorskiej 16, Marynarskiej 12 oraz Goleszowskiej 6. Kolejna zbiórka krwi została zaplanowana na 15 czerwca i odbędzie się przy ulicy Chałubińskiego.

150615.RCKiK

Światowy Dzień Citi dla Społeczności, to ogólnoświatowa akcja, w ramach której #CitVolunteers, ich rodziny, przyjaciele i znajomi pomagają lokalnym społecznościom. W tym roku w ramach dziesiątej edycji, wolontariusze wezmą udział w 179 projektach na terenie całej Polski. Na świecie, w  95 krajach, zrealizowanych zostanie ponad 1000 projektów wolontarystycznych.

Krzysztof Kaczmar
Prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy