Rewolucja w mobilnych płatnościach kartami – SumUp wprowadza do Polski pierwszy w Europie własny terminal Chip&PIN!

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

sum.up.01.400x108Firma SumUp oferująca usługi z zakresu mobilnej akceptacji kart płatniczych ogłosiła wprowadzenie pierwszego w Europie własnego terminala Chip&PIN - mobilnego terminala opartego o technologię mikroprocesorową i autoryzację transakcji kodem PIN. 

Wybór daty nie jest przypadkowy, gdyż zbiega się z oficjalnym rozpoczęciem działalności SumUp na polskim rynku. Polska wraz ze Szwajcarią są pierwszymi krajami, w których dostępne jest urządzenie PIN+ w wersji beta. Usługa SumUp jest dostępna w modelu Pay-as-you-go, czyli bez abonamentu i długich umów, z najniższą opłatą wśród dostawców mPOS w Polsce – 2,25% od transakcji. Terminal PIN+ będzie można kupić za 295 zł brutto. Oficjalnymi partnerami SumUp w Polsce są InPost Finanse oraz Idea Bank.

SumUp zbudował jedyną na świecie platformę stworzoną przez dostawcę mPOS, która pokrywa cały proces przetwarzania płatności: własny terminal Chip&PIN, mobilną aplikację na smartfony i tablety z systemami iOS i Android, platformą płatniczą zgodną z międzynarodowym standardem EMV oraz system operacyjny wykrywający nadużycia. Po Polsce i Szwajcarii w kolejnych tygodniach PIN+ trafi do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch a następnie Hiszpanii. Stworzenie własnego mobilnego terminala płatniczego jest odpowiedzią na brak satysfakcjonujących urządzeń na rynku, które by odpowiadały wymogom bezpieczeństwa oraz funkcjonalności dla małych i średnich przedsiębiorców.

PIN+ jako jedyny na rynku, oferuje możliwość łączenia się poprzez kabel audio jack lub Bluetooth Low Energy, co zwiększa niezawodność transakcji. PIN+ jest ładowany za pomocą wymienialnych baterii, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą być jeszcze bardziej mobilni i obsługiwać płatności w każdym czasie i miejscu. PIN+ oferuje możliwość akceptacji wszystkich najpopularniejszych kart debetowych i kredytowych w tym Visa, VPAY, MasterCard i Maestro. Transakcje są autoryzowane kodem PIN, a potwierdzenie zakupu dostarczane jest klientom przez SMS albo e-mail.

Wprowadzenie na rynek urządzenia PIN+ to dla SumUp wielkie osiągnięcie, gdyż udało nam się stworzyć uniwersalny terminal Chip&PIN pozwalający przyjmować karty płatnicze na całym świecie. Nasze rozwiązanie jest tak proste w użyciu, że nawet  przedsiębiorcy, którzy nigdy wcześniej nie przyjmowali płatności kartą, mogą od razu rozpocząć sprzedaż bez konieczności zapoznania się z instrukcją obsługi – tłumaczy Maximilian Stella, Dyrektor Zarządzający SumUp w Polsce.

Urządzenie PIN+ to rozwiązanie, które upowszechnienia technologię mobilnej akceptacji płatności. Dzięki takim technologiom, zwłaszcza w wersji przystosowanej do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw, można będzie w dowolnym miejscu korzystać z wygody, jaką jest akceptacja płatności kartami – tłumaczy Kuba Kiwior, dyrektor Visa Europe w Polsce.

Terminal PIN+ posiada certyfikat MasterCard mPOS Program i jako pierwszy terminal
w całości stworzony przez dostawcę usług mPOS, jest rekomendowany przez MasterCard.

Wprowadzenie na polski rynek urządzenia SumUp Chip&PIN nie tylko ułatwi małym i średnim firmom zdobycie nowych klientów, ale jednocześnie wpłynie na wzrost liczby punktów akceptujących kart  płatniczych w Polsce. Każda taka inicjatywa nas cieszy, ponieważ ma pozytywny wpływ na rozwój obrotu bezgotówkowego i popularyzację innowacyjnych płatności – komentuje Aleksander Naganowski, Head of Business Development for Poland w MasterCard.

W Polsce partnerami strategicznymi SumUp są InPost Finanse Sp. z o.o. i Idea Bank S.A. InPost Finanse będzie oferował usługę SumUp w szczególności obecnym klientom korporacyjnym poszukującym rozwiązania mobilnej akceptacji kart płatniczych. Idea Bank będzie kierować usługę SumUp do głównej grupy docelowej SumUp, czyli małych i średnich przedsiębiorstw. Bank będzie informował o możliwościach korzystania z najnowszego rozwiązania za pośrednictwem m.in. swojej strony internetowej czy kampanii social media.

Jako firma dostarczająca nowoczesne instrumenty płatnicze klientom korporacyjnym oraz małym i średnim przedsiębiorcom, InPost Finanse poszukiwał bezpiecznego i niezawodnego rozwiązania akceptacji płatności na mobilnych terminalach kartowych, które w dodatku umożliwiałyby dokonywanie transakcji w systemach Visa i MasterCard. Oczekiwania te spełnił dopiero produkt firmy SumUp. Jesteśmy przekonani, że nasza wspólna oferta spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów, wspierając rozwój ich biznesu oraz przełoży się na większą popularność tego typu płatności w naszym kraju, zauważa Rafał Markiewicz, Prezes InPost Finance S.a r.l.

Według Justyny Grycel, kierownika biura kart płatniczych w Idea Banku, urządzenie PIN + znajdzie szerokie zastosowanie w małych firmach usługowych, których miesięczne obroty nie przekraczają 20 tys. zł. Jej zdaniem, wielką zaletą urządzenia PIN+ jest jego mobilność. – Mali przedsiębiorcy bardzo często spotykają się z kontrahentami poza swoim biurem, nierzadko też świadczą usługi w domu klienta. Mając terminal Chip&PIN będą mogli przyjąć płatność w dowolnym miejscu – zauważa ekspert.

Wraz z wejściem na polski rynek, SumUp obecnie oferuje usługi z zakresu mobilnej akceptacji kart płatniczych już w 14 krajach świata.

Źródło: SumUp