Revolut wchodzi do Indii

Revolut wchodzi do Indii
Paroma Chatterjee Fot. Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
ogłosił nominację Paromy Chatterjee na funkcję prezeski w Indiach. Wejście na rynek indyjski to kolejny krok w ramach globalnej ekspansji firmy, której największe zagraniczne biuro znajduje się w Krakowie (fintech zatrudnia w Polsce blisko 800 pracowników i szuka kandydatów na kolejnych 200 stanowisk).

Przed dołączeniem do Revolut, Paroma Chatterjee pełniła funkcje kierownicze w Lendingkart (finanse dla firm), Via.com (podróże online), Flipkart (handel online) i Airtel Money (płatności online). Jest znanym liderem w branży fintech i consumer tech w Indiach, znalazła się w gronie Top 25 Kobiet Liderek branży Fintech w Azji w 2020 r.

Nowym rynkiem pokieruje Paroma Chatterjee

Jako szefowa nowo tworzonego biura firmy w Indiach, Paroma Chatterjee będzie kierować lokalnym zespołem, odpowiadać za stworzenie i wdrożenie strategii biznesowej, sprawy pracownicze, proces aplikowania o licencje oraz ewentualne fuzje i przejęcia na lokalnym rynku.

Wielomilionowe inwestycje i stworzenie 300 nowych miejsc pracy

Revolut zadeklarował realizację w ciągu 5 lat w Indiach wielomilionowych inwestycji i stworzenie 300 nowych miejsc pracy. Firma obsadziła już kluczowe stanowiska szefa operacji i szefa działu prawnego. Ma zamiar pozyskiwać z rynku indyjskiego najlepsze talenty i obsadzić szereg otwartych funkcji w obszarach HR, finansów, marketingu, ryzyka, zgodności, technologii i rekrutacji. Indie mają stać się hubem dla globalnych operacji firmy.

Czytaj także: Revolut wystąpił o licencję bankową w USA i udostępnił usługi dla firm w 50 stanach >>>

“Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wielu sukcesom w branży fintech i consumer tech, Paroma jest idealną osobą aby kierować naszym biznesem w Indiach. To dla nas kolejny krok w tworzeniu globalnej aplikacji finansowej. Chcemy pomóc ludziom w Indiach lepiej zarządzać swoimi finansami i korzystać z usług jakie mają już do dyspozycji nasi klienci w Europie, USA, Australii, Singapurze i Japonii” – powiedział Nik Storonski, współzałożyciel i CEO w Revolut. 

“Cieszę się dołączając do Revolut i jego niezwykłej historii wzrostu. Nominacja to dla mnie zaszczyt i przywilej, by kierować światowej klasy firmą na rynku, który może być trampoliną do zwiększania skali biznesu. Chcę zbudować najlepszy zespół i pakiet usług dopasowanych do potrzeb milionów konsumentów w Indiach” – powiedziała Paroma Chatterjee, CEO Revolut w Indiach.

Czytaj także: Revolut zaoferował w aplikacji dostęp do 11 nowych kryptowalut >>>

“Indie to ogromny zasób talentów, dobrze wykształceni kandydaci z wielu specjalizacji, biegle posługujący się obcymi językami, chcemy wykorzystać ich wsparcie w dalszej geograficznej ekspansji” – dodał Storoński.

W roku 2019 Revolut wszedł oficjalnie do Singapuru i Australii, a w roku 2020 do USA i Japonii. Firma planuje też udostępnić usługi w Ameryce Południowej i rozszerzyć swoją obecność w regionie Azji i Pacyfiku.

Źródło: Revolut