Revolut udostępnił klientom w Polsce szybkie przelewy SEPA Instant

Revolut udostępnił klientom w Polsce szybkie przelewy SEPA Instant
Fot. Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut udostępnił we wtorek oficjalnie szybkie przelewy SEPA Instant. Tym samym, firma chce pomóc zaoszczędzić czas i pieniądze klientom, którzy przyjmują lub wysyłają środki w Euro na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (European Economic Area). Kiedyś trwało to 1-2 dni, teraz zajmie sekundy.
#Revolut skróci czas oczekiwania na międzynarodowe transfery w euro z kilku dni do kilku sekund, dzięki dostępnej 24/7/365 usłudze SEPA Instant @RevolutApp

Ponad 2200 wiodących instytucji bankowych z 22 krajów w Europie przystąpiło do SEPA Instant. Przelewy międzynarodowe w Euro pomiędzy kontami zlokalizowanymi w tych instytucjach będą radykalnie szybsze. To co trwało dni, zajmie sekundy. Revolut udostępni przelewy SEPA Instant klientom indywidualnym oraz firmowym (Revolut Business) bezpłatnie – dotyczy to również rynku polskiego.

W wielu europejskich krajach Revolut jest pierwszą lub jedną z pierwszych instytucji finansowych, która oferuje szybkie przelewy SEPA Instant na lokalnym rynku. Oznacza to, że to właśnie klienci Revolut skorzystają z szybkich przelewów w Euro jako pierwsi. Warunek: bank odbiorcy także musi uczestniczyć w SEPA Instant. Przykładowo, w Niemczech do SEPA Instant dołączyło już ponad 1000 banków.

SEPA Instant w skrócie

1. Wysyłanie i otrzymywanie zagranicznych przelewów w walucie Euro w kilka sekund, a nie 1-2 dni

2. Dostęp do przelewów SEPA Instant dla klientów indywidualnych  i firmowych jest w Revolut bezpłatny

3. Bank odbiorcy otrzymującego przelew musi także uczestniczyć w SEPA Instant (lista banków).

Czytaj także: Revolut pozyskał 80 mln USD na szybszy rozwój działalności bankowej w Europie >>>

“W krajach takich jak Irlandia, Polska, Cypr czy Monako gdzie nie ma zbyt wielu banków, które przystąpiły do systemu SEPA Instant, Revolut oferuje atrakcyjne rozwiązanie do szybkich międzynarodowych przelewów w walucie Euro do odbiorców w krajach, gdzie wiele banków wspiera przelewy SEPA Instant” – mówi Deziree Rapi, Operations Manager wRevolut Core Payments.

“Klienci oczekują rozwiązań, dzięki którym zaoszczędzą czas i pieniądze. Jako Revolut chcemy być liderem w tym obszarze. Cieszę się, że jako pierwsza duża instytucja finansowa oferujemy w Polsce dostęp do błyskawicznych przelewów międzynarodowych SEPA Instant” – mówi Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

Źródło: Revolut