Revolut sięga po ekspertów z rynku bankowego
Wolfgang Bardorf, przechodzi do Revolut z Deutsche Bank, gdzie pełnił funkcję globalnego szefa pionu Liquidity Models and Methodologies. Wcześniej pracował w Goldman Sachs jako dyrektor wykonawczy odpowiedzialny za departament skarbu. W Revolut będzie szefem skarbu.
Stefan Wille, zanim dołączył do Revolut pracował jako wiceprezes ds. finansowych w n26, a nieco wcześniej jako Corporate Finance Manager w banku Credit Suisse. W Revolut będzie prawą ręką nowego CFO, którym został Dave MacLean, pełniący wcześniej funkcje zarządcze w bankach Metro Bank i Barclays.
Czytaj także: Revolut: nowe narzędzie ułatwi zarządzanie służbowymi wydatkami >>>
Philip Doyle, przechodzi do Revolut z ClearBank, gdzie był szefem pionu przestępstw finansowych. Wcześniej zarządzał obszarem ryzyka nadużyć finansowych w bankach Morgan Stanley, Royal Bank of Scotland, Barclays, Tandem Bank oraz w Visa. W Revolut, jako dyrektor ds. ryzyka nadużyć finansowych (FinCrime), ma zbudować najbardziej odporną na fraudy i nadużycia globalną platformę finansowo-usługową.
“W tym roku do zespołu Revolut dołączyło wielu znanych ekspertów z sektora bankowego. Stale wzmacniamy nasze procesy i nadzór oraz szukamy na rynku najbardziej utalentowanych menedżerów z doświadczeniem w finansach międzynarodowych. Cieszę się, że Stefan, Wolfgang i Philip wybrali Revolut, i że dołączają do naszego zespołu zarządzającego. Jestem pewien, że ich wiedza i doświadczenie będą bezcenne w trakcie globalnej ekspansji firmy” – powiedział Nik Storoński, współzałożyciel i CEO w Revolut.
Czytaj także: Revolut wprowadza darmowe konto dla firm, są też inne zmiany w ofercie >>>
W ostatnich miesiącach Revolut zatrudnił szereg doświadczonych finansistów, takich jak Richard Davies, nowy COO, wcześniej pełniący funkcje zarządcze w bankach HSBC, Barclays i TSB lub wspomniany już Dave MacLean, nowy CFO, wcześniej dyrektor finansowy w Metro Bank.
Ponad 6 milionów użytkowników w Europie
Z usług Revolut korzysta już ponad 6 milionów użytkowników w Europie. Fintech jeszcze w tym roku planuje uruchomić swoje usługi w USA i w Azji. Firma chce umożliwić konsumentom realizację wszelkich potrzeb finansowych z poziomu prostej aplikacji w telefonie.
Podczas gdy wielu użytkowników dołącza do Revolut, by przetestować bezpieczne płatności w Internecie z kartą wirtualną ze zmiennym numerem, funkcje kontroli wydatków oraz wymianę walut po dobrym kursie i płatności międzynarodowe, fintech w ostatnim czasie uzupełnił ofertę o wiele nowych funkcji jak bezprowizyjny handel akcjami czy funkcje dobroczynne Donations.