Revolut pomoże wspierać cele dobroczynne. Donations umożliwi automatycznie przekazywanie “końcówki” z codziennych transakcji

Revolut pomoże wspierać cele dobroczynne. Donations umożliwi automatycznie przekazywanie “końcówki” z codziennych transakcji
Fot. Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut, z którego korzysta ponad 5 milionów użytkowników, ogłosił uruchomienie nowej funkcji, o nazwie Donations, która umożliwi przekazywanie zaokrągleń kwot z wykonywanych na co dzień transakcji na cele dobroczynne. W ramach pilotażu będzie można wybrać jedną z trzech organizacji non-profit i jeden z trzech sposobów przekazywania datku - jednorazowo, automatycznie co tydzień lub co miesiąc.

Użytkownicy @RevolutApp będą mogli przekazywać datki jednorazowo, automatycznie co tydzień lub co miesiąc #Revolut

Inaczej niż w przypadku wielu tradycyjnych instytucji finansowych, sto procent kwoty wsparcia trafi do wybranej organizacji, Revolut nie będzie pobierał opłat za taki przelew. Nie będzie też ograniczeń co do minimalnej kwoty wsparcia. Funkcja będzie mogła być włączona lub wyłączona przez użytkownika w dowolnym momencie.

Organizacje Save the Children, ILGA-Europe (LGBTI) i Worldwide Fund for Nature (WWF) wybrano do pilotażu ze względu na globalny zasięg, zróżnicowanie celów działania i współpracę z Organizacją Narodów Zjednoczonych (ONZ). Revolut zamierza rozwijać nową funkcjonalność i zaprosić do współpracy kolejne organizacje charytatywne.

Czytaj także: Revolut wchodzi do Australii. Przelewy z Polski bezpłatne i natychmiastowe >>>

Bezpieczne i proste narzędzie

“Wspieranie celów społecznych jest ważne zarówno dla nas jak i wielu naszych użytkowników. Brak transparentności oraz konieczność poświęcenia uwagi i czasu sprawiają, że wspieranie celów dobroczynnych odkładamy na później. Dlatego, postanowiliśmy w Revolut zaprojektować bezpieczne i proste narzędzie, które ułatwi nam aktywność dobroczynną i wspieranie celów charytatywnych choćby drobnymi kwotami, ale regularnie. Jesteśmy ciekawi, jak rozwijać się będzie nowa funkcjonalność i jak wiele razem osiągniemy“ – mówi Nik Storoński, CEO i współzałożyciel Revolut.

“Stale szukamy nowych innowacyjnych sposobów aby zwiększyć wsparcie na rzecz dzieci, które tego wsparcia najbardziej potrzebują. Wspólnie z Revolut, chcemy zwiększyć świadomość i pozyskać wsparcie finansowe dla naszej pracy, która chroni życie. Dać dzieciom platformę, dzięki której świat usłyszy ich historie i robić co tylko możliwe, by zbudować lepszą przyszłość dla dzieci” – mówi Gemma Sherrington, Executive Director, Fundraising and Marketing w Save the Children.

“W Europie oraz Azji Centralnej obserwujemy stagnację lub regres w zakresie równości i ochrony praw LGBTI. Teraz jest właściwy moment by inwestować w trwałą, realną zmianę w życiu osób LGBTI. Dlatego, cieszymy się mogąc nawiązać współpracę z Revolut i korzystać z funkcji, która pozwoli użytkownikom wspierać ruch LGBTI poprzez mikro-donacje przy okazji codziennych zakupów” – mówi Anna Shepherd, Fundraising Manager, ILGA-Europe.

Czytaj także: Użytkownicy Revolut w Polsce zapłacą za pomocą Apple Pay >>>

“Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które uświadomiło sobie, że niszczymy naszą planetę i być może jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może ją ocalić. Każda okazja, by połączyć siły jest bezcenna, jeśli chcemy zatrzymać i odwrócić dewastację przyrody na ziemi. Cieszymy się mogąc dołączyć, jako jedna z trzech organizacji, do pilotażu nowej funkcji Donations i zachęcić użytkowników Revolut do włączenie się w działania na rzecz ochrony dzikiej przyrody, ginących gatunków i naturalnego środowiska, w którym żyją. Prosimy o datki dla WWF i inspirowanie kolejnych osób by włączyły się w walkę o naszą planetę” – mówi Naomi Hicks, Director of Partnerships w WWF.

Źródło: Revolut