Revolut: platforma do bezprowizyjnego handlu akcjami także dla użytkowników kart Standard i Premium

Revolut: platforma do bezprowizyjnego handlu akcjami także dla użytkowników kart Standard i Premium
Fot. Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut ogłosił w czwartek udostępnienie platformy do bezprowizyjnego handlu akcjami użytkownikom kart Standard i Premium na 26 rynkach w Europie. W pierwszej kolejności w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Bułgarii, Chorwacji, Słowenii, Włoszech, Cyprze, Grecji, Hiszpanii, Malcie, Portugalii, Francji, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Finlandii, Danii, Litwie, Łotwie, Estonii, Austrii i Niemczech. Kolejne rynki dołączone zostaną w kolejnych tygodniach.

#Revolut ogłosił udostępnienie platformy do bezprowizyjnego handlu akcjami użytkownikom kart Standard i Premium na 26 rynkach w Europie @RevolutApp

Na początku sierpnia Revolut ogłosił udostępnienie bezprowizyjnego handlu akcjami użytkownikom kart Metal, umożliwiając im zakup i sprzedaż akcji 300 amerykańskich spółek bezpośrednio w aplikacji. Od dziś użytkownicy będą mieli do dyspozycji akcje kolejnych 150 spółek, w tym znanych korporacji jak Worldpay, Twilio i Groupon. W sumie lista dostępnych akcji obejmie walory 450 spółek z amerykańskiej giełdy. Użytkownicy mogą pobierać miesięczne sprawozdanie ze zrealizowanych transakcji bezpośrednio z aplikacji.

Czytaj także: Revolut: nowe narzędzie ułatwi zarządzanie służbowymi wydatkami >>>

Limit transakcji w miesiącu

Użytkownicy kart Standard będą mieli do dyspozycji 3 bezprowizyjne transakcje w miesiącu, a użytkownicy kart Premium 8 takich transakcji. W przypadku użytkowników kart Metal limit bezprowizyjnych transakcji zostanie zniesiony. W przypadku Standard i Premium transakcje ponad limitem będą oznaczały prowizję 1GBP. W ujęciu rocznym Revolut będzie pobierał też opłatę 0,01% od wartości całego portfolio akcji użytkownika.

Inwestorzy mogą zetknąć się na rynku brokerskim z wymogiem zakupu minimum jednej akcji spółki. Nie jest to kłopot gdy cena pojedynczej akcji jest niska. W przypadku wielu popularnych spółek, jak na przykład Amazon, cena jednej akcji może sięgać tysiąca dolarów lub więcej i być poza zasięgiem finansowym inwestora. Revolut usuwa barierę cenową i umożliwia tzw. fractional shares trading, czyli zakup ułamków akcji o wartości 1 dolara.

Czytaj także: Revolut wprowadza na polski rynek nowe karty Metal >>>

Transakcje realizowane od razu

Transakcje realizowane są od razu, co pozwoli użytkownikom Revolut kupować i sprzedawać akcje po aktualnej cenie, którą śledzą w czasie rzeczywistym, dzięki udostępnianym na bieżąco danym rynkowym.

“Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się otworzyć dostęp do bezprowizyjnego handlu akcjami dla wszystkich osób zainteresowanych inwestowaniem. W ten sposób realizujemy naszą misję, przeciwdziałamy wykluczeniu finansowemu i demokratyzujemy kolejną kategorię usług finansowych. Produkty finansowe zarezerwowane kiedyś dla ekspertów i klientów zamożnych, stają się proste, innowacyjne i tanie. Chcemy rozwijać naszą ofertę inwestycyjną dodając do niej nowe produkty i obejmując nią nowe rynki” – powiedział Andre Mohamed, Head of Wealth & Trading w Revolut.

Źródło: Revolut