Revolut chce zachęcić dzieci do oszczędzania, nowa funkcja Junior Goals

Revolut chce zachęcić dzieci do oszczędzania, nowa funkcja Junior Goals
Fot Revolut
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Revolut udostępnił kolejną funkcję Revolut Junior o nazwie Cele (Goals). Nowa usługa ma pomóc dzieciom w zdobyciu umiejętności regularnego odkładania pieniędzy na wymarzone cele.
.@RevolutApp: klienci Premium i Metal mogą już ustawiać wspólnie z dziećmi cele oszczędnościowe w aplikacji #RevolutJunior, funkcja ma pomóc wyrobić nawyk oszczędzania pieniędzy na z góry upatrzone cele

Revolut Junior to zaprojektowana z myślą o nauce finansów przez zabawę, aplikacja, konto i karta dla dzieci w wieku 7-17 lat. Z jej pomocy korzysta w Europie i USA już ponad 200 tysięcy dzieci, które pod czujnym okiem rodziców, poznają przydatne w życiu nawyki finansowe.

Cel w aplikacji Revolut mogą ustawić rodzice

Cel w aplikacji Revolut mogą ustawić rodzice, by następnie śledzić postępy dziecka w oszczędzaniu. Może go jednak ustawić również dziecko, w swojej aplikacji Revolut Junior, z określoną kwotą docelową, lub bez. Cel (Goal) może być wspierany wpłatami bezpośrednio przez rodzica lub przez dziecko, z kieszonkowego, lub za nagrody dzięki realizowanym zadaniom (Tasks). Aplikacja umożliwia wiele scenariuszy zarządzania kieszonkowym.

Czytaj także: Revolut pomaga zarządzać subskrypcjami, zleceniami stałymi i poleceniami zapłaty >>>


Revolut Junior ma obecnie trzy filary: Kieszonkowe, Zadania i Cele. Trzeci i najnowszy ma sprawić by odkładanie pieniędzy było tak proste jak to tylko możliwe. Dzięki połączeniu motywacji i zabawy dzieci uczą się, że przy odrobinie systematyczności można odłożyć na to o czym się marzy, obojętnie czy chodzi o sportowe buty, nową grę czy hulajnogę. Ciekawy cel, ustalony wspólnie z dzieckiem, da motywację do oszczędzania. 

Jak działają cele?

  • Ustal Cel. Może to zrobić rodzic w aplikacji Revolut lub dziecko w aplikacji Revolut Junior
  • Potwierdź Kwotę. Kwota docelowa może być przypisana Celowi przez rodzica lub dziecko
  • Zasil Cel. Wpłat na Cel może dokonywać zarówno rodzic, jak i dziecko
  • Śledź postępy. Postępy można obserwować zarówno z aplikacji rodzica, jak i dziecka
  • Łatwy dostęp. Rodzic i dziecko mogą przesunąć środki z Celu na kartę dziecka w dowolnym momencie. 

“Cele, płatności, kieszonkowe i zadania były wśród czterech najczęściej wymienianych przez rodziców funkcji, które widzieli jako przydatne w usłudze Revolut Junior. Budujemy ten produkt na życzenie rodziców, biorąc pod uwagę sugestie dzieci, by oszczędzanie stało się rodzinną nauką i zabawą. Cieszymy się z popularności jaką cieszy się aplikacja i jesteśmy bardzo zmotywowani by ją dalej rozwijać” – mówi Felix Jamestin, szef produktów Premium w Revolut.

Cele Junior są obecnie dostępne w planach Revolut Premium i Metal

Cele Junior są obecnie dostępne w planach Revolut Premium i Metal w Europie i w USA. W lipcu bieżącego roku Revolut udostępnił w aplikacji Junior funkcję Zadania (Tasks), która pozwala rodzicom i dziecku umawiać się na drobne nagrody finansowe w zamian za realizację zadań specjalnych. Dzięki temu, dziecko docenia związek pomiędzy sumiennie wykonaną pracą, a należącą się za nią nagrodą.  

Zadaniami ustawianymi najczęściej w ciągu trzech pierwszych miesięcy w aplikacji Revolut Junior w Polsce były (opis i średnia kwota nagrody):

  1. Czytaj codziennie (ok. 5 zł)
  2. Wyrzuć śmieci (ok. 5 zł)
  3. Posprzątaj sypialnię (ok. 8 zł)
  4. Odkurz pokój (ok. 5 zł)
  5. Pozmywaj naczynia (ok. 5 zł)

Top 10 najpopularniejszych zadań

W top 10 najpopularniejszych zadań znalazły się też kolejno: posprzątaj pokój, nakryj stół, opróżnij zmywarkę, zdobądź piątkę w szkole, koszenie trawy. Tuż za pierwszą dziesiątką uplasowało się wychodzenie na spacer z psem, być może jest to traktowane bardziej jak standardowy obowiązek, niż zadanie specjalne. Największe premie pieniężne zdobyć można było za sprzątanie sypialni, porządki w pokoju oraz koszenie trawy. W Europie, najpopularniejszym zadaniem w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech i Hiszpanii było sprzątanie sypialni, a w Rumunii i Francji odkurzenie pokoju. W każdym z ww. krajów, w top 3 zadań znalazło się codzienne czytanie.   

Revolut Junior pierwszy raz udostępniony został rodzicom w marcu 2020 roku w Wielkiej Brytanii, następnie w maju w Europie, a w sierpniu w USA. Aplikacja Junior przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7-17 lat. Rodzic lub opiekun ma wgląd i kontrolę nad transakcjami dziecka z poziomu swojej aplikacji. Z aplikacji Junior skorzystało już ponad 200 tysięcy dzieci. Revolut planuje uruchomić teraz aplikację Junior w Singapurze, Japonii i Australii.

Źródło: Revolut