Rekordowy wrzesień na rynku biurowym, podpisano 1034 umowy

Rekordowy wrzesień na rynku biurowym, podpisano 1034 umowy
Fot. stock.adobe.com / peshkov
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ostatnie dni września zaskoczyły wszystkich. W kilka dni zamknięto kolejne transakcje, a co za tym idzie możemy mówić o absolutnym rekordzie na rynku biurowym. W sumie przez cały miesiąc zawarto 1034 umowy najmu. Jest to najwyższy wynik od początku pandemii COVID-19 ‒ wynika z danych firmy REDD.

– Już w zeszłym tygodniu, podsumowując dane na dzień 27.09, mówiliśmy o rekordzie. Jednak ostatnie dni września były na rynku bardzo intensywne.

Wrzesień 2021 świadczy o długo oczekiwanych pozytywnych zmianach koniunktury na polskim rynku nieruchomości biurowych

Zamknięto kolejne transakcje i liczba umów przekroczyła tysiąc. To bardzo dobra informacja na rynku biurowym – mówi Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD.

Czytaj także: Rozpędza się rynek inwestycyjny w regionie EMEA, megatransakcje biurowe powyżej 1 mld euro

Od 1 września do końca miesiąca podpisano w sumie 1034 umowy najmu. Dla porównania, w sierpniu 2021 podpisanych zostało 285 umów najmu.

Źródło: REDD

Czytaj także: Rośnie rynek zielonych instrumentów na finansowanie proekologicznych nieruchomości

– Z początkiem pandemii COVID-19 mogliśmy obserwować wyraźną zmianę trendu na rynku biurowym. Agresywny trend wzrostowy zamienił się w trend boczny.

Zatem wrzesień 2021 świadczy o długo oczekiwanych pozytywnych zmianach koniunktury na polskim rynku nieruchomości biurowych – mówi Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD.

Źródło: REDD

Czytaj także: Opustoszałe biura, spadające czynsze

Źródło: Real Estate Digital Data / REDD