Rekomendacje na kryzysk: październik 2011

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2011.10.foto.051.c.150xMAZOWSZE DO POZNANIA

Bank Spółdzielczy w Halinowie (z b. zrzeszenia MR Banku) zorganizował i urządził nową placówkę - oddział w Sulejówku według wizualizacji obowiązującej w Spółdzielczej Grupie Bankowej. Bank świadczy usługi poprzez 8 placówek, obsługuje klientów i firmy z terenu gmin graniczących ze wschodnią częścią stolicy.

UCIEC PRZED BELKĄ

Przez nieco ponad miesiąc na antypodatkowych lokatach tylko w PKO BP Polacy ulokowali 4,8 mld zł. Podobna oferta jest dostępna w 24 bankach, a wartość takich depozytów od początku roku wzrosła wielokrotnie. W Alior Banku lokaty z kapitalizacją dzienną stanowią 80 proc. depozytów klientów. Od początku roku suma takich lokat wzrosła o 1,7 mld zł – do 3,65 mld zł. Ile można zarobić – policzyli analitycy Comperia.pl. Na przykład 5 tys. zł na rocznej lokacie (5 proc.) z dzienną kapitalizacją przyniesie 250 zł odsetek, podczas gdy taka sama lokata z tzw. podatkiem Belki daje 202 zł. Aby nie płacić 19 proc. od zysku z lokaty, trzeba ją tak skonstruować, by codziennie kapitalizowane odsetki nie przekroczyły 2,49 zł. Pozwalają na to przepisy mówiące o zaokrąglaniu podstawy opodatkowania i samego podatku. Klient banku może więc podzielić oszczędności na kilka takich lokat i nie zapłaci ani złotówki podatku od zysków. Ministerstwo Finansów zamierza to zmienić od 2012 r.

OTWARCIE DODAJE SIŁ

Podkarpacki Bank Spółdzielczy uruchomił swoją 90. placówkę, oddział operacyjny w Jarosławiu będzie świadczył pełną ofertę usług bankowych. Gościem specjalnym na otwarciu był rozgrywający Asseco Resovia Rzeszów Maciej Dobrowolski, który wręczył bankowcom koszulki zawodnicze. Przypomnijmy, że PBS podpisał na kolejny rok umowę sponsorską z klubem siatkarskim z Rzeszowa. Bardzo aktywnie działa również Bank Spółdzielczy w Brodnicy – właśnie otworzył oddział w Gdyni z pakietem produktowym dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw.

Śladem najlepszych poszedł Kaszubski Bank Spółdzielczy w Wejherowie, który udostępnił klientom nowy oddział w Choczewie Kaszubskim. W przecięciu wstęgi (na zdjęciu) wzięli udział bankowcy, przedstawiciele samorządu, SGB-Banku, parlamentu oraz MRiRW. W 2010 r. fundusze własne KBS przekraczały 11,5 mln zł, depozyty – 111,3 mln zł, a obligo kredytów – 80,4 mln zł.

 

BIZNES NA ZAUFANIU

IDEA TFI S.A. zawarł z Polskim Bankiem Spółdzielczym w Ciechanowie umowę lokaty terminowej w kwocie 2 mln zł na 5,35 proc. w skali roku (oprocentowanie zmienne). Termin zapadalności został ustalony na 1 maja 2012 r.

SGB-BANK GWARANT OBLIGACJI

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI