Redaktor Naczelny Nowoczesne Zarządzanie Biznesem: Różne drogi do celu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nzb.2015.k2.foto.003.250xKolejny rok akademicki zainaugurowany, a wraz z nim startuje kolejna odsłona programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. Do wypróbowanych partnerów dołączają kolejni, a tematy te same, ale nie takie same zyskują nowe impulsy. Praktyczne odniesienia, które zweryfikuje życie, każą spojrzeć na prawdy tak znane i oczywiste, że niekiedy wydają się banalne, po nowemu.

Maciej Małek

Tak jak w przypadku oszczędzania, stanowiącego najpewniejszą długoterminową inwestycję w dobrą przyszłość, stabilne i bezpieczne egzystowanie, własne M, opiekę zdrowotną i senioralną czy wykształcenie gwarantujące konkurencyjność na rynku pracy. O tym wszystkim w obszernej reasumpcji panelu z udziałem przedstawicieli nauki i praktyków rynkowych oraz reprezentantów izb gospodarczych, z którymi miał honor rozmawiać niżej podpisany podczas naszego wiosennego spotkania w Klubie Bankowca.

Skoro o konkurencyjności mowa, polecam Państwa uwadze opracowanie pióra dr. Zenona Pokojskiego wiceprezesa zarządu Grupy Azoty, który obrazowo opisuje, jak wiele potencjału wzrostu kryją niedoceniane na co dzień kwestie i jak szukać synergii w tradycyjnych zdawałoby się obszarach.

Grafen – prawie wszyscy słyszeli, mało kto jednak wie, jak żmudna i daleka bywa droga od pomysłu do wdrożenia i jak wiele barier pokonać trzeba, przy czym pieniądze nie są ani jedyną, ani nawet najistotniejszą przeszkodą w drodze do rynkowego sukcesu. Tym, co hamuje postęp, są również stereotypy, jak o nie łatwo, podpowiada Dariusz Filar.

Czekamy z utęsknieniem, aż opadnie kurz kampanii parlamentarnej, warto, aby dobre pomysły otwierające szansę na szukanie kluczowych dla perspektyw rozwojowych, nie przepadły w toku dyskusji kreowanych na doraźny użytek, podczas gdy dotyczą istotnych społecznie kwestii. O tym Waldemar Wojna w cyklicznym już opracowaniu Nie jestem ekonomistą, ale…

Nasi eksperci: Zbigniew R. Wierzbicki, Jan Mazurek i Marek Rogalski wprowadzają nas w świat inwestycji, tyleż skomplikowany i złożony, co premiujący roztropną konsekwencję, pogłębione analizy i zdolność przewidywania. Prawda, że to cechy, które warto rozwijać i utrwalać, a wiedza jest po temu pomocna?

Mamy nadzieję i ambicję dostarczać jej Państwu w tym i kolejnych numerach naszego magazynu, jesteśmy bowiem pewni, że systemowe kształcenie w uczelniach wymaga wielostronnego wsparcia, a instytucje finansowe i podmioty aktywne w sferze gospodarki realnej wesprą ten proces również poprzez program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, traktując to działanie jako rodzaj inwestycji. Świadomy klient jest bowiem nie tylko wymagającym, ale pożądanym partnerem, a wielostronne relacje budują zaufanie, stanowiące warunek powodzenia w każdej dziedzinie życia. Z tym przekonaniem oddajemy numer w Państwa ręce, przekonani, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie.