Redaktor Naczelny kwartalnika Kurier Finansowy kwiecień-czerwiec 2014: Ciagłość i zmiana

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kf.2014.k2.foto.003.313x400Stosownie do zapowiedzi, oddajemy w Państwa ręce kolejny numer "Kuriera Finansowego", którego nowa szata jest zewnętrznym odzwierciedleniem zmian, których forma i treść ma budować w zamyśle zespołu redakcyjnego nową jakość.

Maciej Małek
Redaktor Naczelny

Znalazło to wyraz nie tylko w doborze tematyki, ale poszerzeniu grona autorów, z których niektórzy, jak Marek Rogalski, wznawiają swoją przygodę z tytułem. Przywołany autor otwiera tekstem Forex – gra dla zawodowców nowe obszary, które podobnie jak publikacja Radosława Jaremy z Akcenty mogą okazać się szczególnie interesujące dla wszystkich, którzy zechcą inwestować własne środki w nadziei ich pomnożenia.

Jak wiele dzieje się na rynkach fi nansowych, nikogo przekonywać nie trzeba, a spojrzenie praktyków rynku bancassurance, że wymienię Jarosława Buconia czy Leszka Niedałtowskiego i Daniela Zdzińskiego przybliża praktyczne aspekty i spodziewane konsekwencje awizowanych zmian regulacyjnych.

Nasze jutro zaczyna się dziś, stąd warto inwestować w dostatnią jesień życia, o czym w odniesieniu do trzeciego fi lara przekonuje Urszula Szymańska. Maria Szczur kontynuuje wędrówkę po systemach emerytalnych, tym razem z odwołaniem do rozwiązań skandynawskich, których wielość sprawia, że dopiero w kolejnym numerze zamkniemy tę sekwencję cyklu dedykowanego ubezpieczeniom społecznym.

Wszystko, co czynimy z naszymi pieniędzmi bądź z myślą o nich, nie może się obejść bez uczestnictwa banków. Jak i dlaczego tak się dzieje, dowiecie się Szanowni Czytelnicy z rozmowy, jaką niżej podpisany przeprowadził z Krzysztofem Pietraszkiewiczem, prezesem Związku Banków Polskich, który przypominając parę ważnych i niezmiennie aktualnych zasad bankowego biznesu, obala jednocześnie szkodliwe mity i stereotypy towarzyszące codziennym doniesieniom z rynków fi nansowych

Niedawno zapowiadaliśmy wzmocnienie wszystkiego tego, co składa się na praktycznie pojmowaną edukację ekonomiczną. W tym nurcie bez wątpienia mieści się projekt nazwany Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, którego ofi cjalna inauguracja miała miejsce w warszawskim hotelu Gromada 20 maja. O celach i założeniach, a także spodziewanych efektach projektu realizowanego pod egidą ZBP przez naszego wydawcę z udziałem Krajowej Izby Rozliczeniowej, Biura Informacji Kredytowej, Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. i Warszawskiego Instytutu Bankowości, będziemy informowali, poczynając od tego numeru systematycznie, jako że „Kurier Finansowy” został jego partnerem medialnym, co wielce sobie cenimy. Poza tym stałe pozycje, sprawdzeni i wypróbowani autorzy z Elżbietą Chojną-Duch i Dariuszem Filarem oraz Zbigniewem Wierzbickim. Ich spojrzenie zawsze szerokie i inspirujące, poparte dogłębną analizą i wnikliwą oceną stanowić będzie z pewnością dla wielu z Państwa inspirację do krytycznego, ale niezmiennie życzliwego oglądu fascynującego świata finansów.