Redaktor Naczelny: Bancassurance w nowej odsłonie

Redaktor Naczelny: Bancassurance w nowej odsłonie
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Obowiązująca od tego miesiąca dyrektywa IDD, dotycząca zasad dystrybucji produktów ubezpieczeniowych, może być zbawieniem dla klientów i ogromnym kłopotem dla ubezpieczycieli. Z jednej strony zrównuje prawa klientów kupujących polisy w dowolnym kanale dystrybucji do rzetelnej i pełnej informacji o "kruczkach prawnych". Z drugiej - kładzie nacisk na rolę doradcy sprzedażowego, który musi informować o prawdziwych kosztach polisy i jej wszelkich prawnych (czytaj finansowych) ograniczeniach.

Co ważne, do niedawna kupno polisy na życie dawało wielu klientom złudne przekonanie, że po ich śmierci z przyczyn naturalnych, wynikających z przewlekłych chorób, pieniądze zyskają ich spadkobiercy. Tymczasem były to polisy z kategorii NNW, czyli że brak ankiet medycznych nic nie dawał klientom TU, a nawet był dla prawników ubezpieczycieli argumentem na to, aby nie płacić całego odszkodowania na wypadek śmierci. TU raczej się przy tym nie chwaliły, że w przypadku typowej śmierci z powodu chorób rodzina ma prawo do 0,5% wartości odszkodowania zapisanego w polisie na życie typu NNW.

Przed bancassurance stoi ogromne wyzwanie ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Źródło: Miesięcznik Finansowy BANK