Raport Ergo Hestii o bezpieczeństwie dzieci

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

uczniowie.250x.gifErgo Hestia przygotowała raport na temat bezpieczeństwa dzieci oraz studentów, na podstawie danych z ubezpieczeń NNW młodzieży szkolnej i akademickiej.

Do najważniejszych wniosków można zaliczyć, że miesiące zimowe (listopad-luty) charakteryzują się znacznie mniejszą ilością wypadków, niż okres lepszej aury, a statystycznie najmniej bezpieczne są kwiecień i maj (wówczas liczba wypadków wzrasta nawet o 30 proc.).

Ciekawym trendem jest rosnąca świadomość ubezpieczeniowa rodziców i dzieci. Liczba nieszczęśliwych zdarzeń, w których co roku biorą udział uczniowie, nie zmienia się radykalnie, rośnie natomiast liczba zgłaszanych do ubezpieczycieli szkód.

W Polsce coraz więcej dzieci objętych jest ubezpieczeniem NNW – ale również coraz częściej poszkodowani wiedzą, że mają ubezpieczenie i w razie wypadku mogą liczyć na wypłatę świadczenia.

Do największej liczby zgłaszanych zdarzeń dochodzi w miejscach, w których dzieci nie są objęte bezpośrednią pieczą rodziców. Takimi miejscami są boiska, sale gimnastyczne, korytarze szkolne oraz place zabaw. Jak wynika z raportu, znacznie rzadziej zgłaszane są nieszczęśliwe zdarzenia, do których dochodzi w mieszkaniach  – stanowią one jedynie 4 proc. wszystkich zgłaszanych wypadków w ramach ubezpieczeń NWW młodzieży szkolnej i akademickiej.

Wśród najczęściej występujących urazów na pierwszym miejscu znajdują się urazy kończyn: skręcenia stawów i złamania kości (blisko dwie trzecie zgłaszanych przypadków). Następne w kolejności częstości występowania są urazy głowy i stłuczenia.

Źródło: PIU