Ranking rachunków maklerskich Comperia.pl

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

statystyka.glob.250xWedług Ogólnopolskiego Badania Inwestorów przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych ponad połowa aktywnych inwestorów miała portfel w wysokości nie większej niż 30 tys. zł, w tym przeważały inwestycje w akcje GPW. Ponadto jak pokazało badanie polscy inwestorzy są wyjątkowo wrażliwi na opłaty i prowizje związane z użytkowaniem ich rachunków maklerskich.

Korzystając z powyższych kryteriów porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała ranking na najlepszy rachunek maklerski dla standardowego inwestora obsługującego swój portfel samodzielnie, za pośrednictwem internetu. Taki sposób zarządzania inwestycjami znacznie zmniejsza opłaty i prowizje pobierane przez Domy Maklerskie.

Dodatkowo uwzględniono prowizję od kupna akcji, opłatę roczną za rachunek maklerski oraz koszt przelewów internetowych.

Najlepszym rachunkiem maklerskim przy takich kryteriach jest rachunek o nazwie db Makler, udostępniany przez Biuro Maklerskie Deutsche Bank PBC. Przewagą tego rachunku jest wyjątkowo niska prowizja za zakup akcji (0,19 proc. minimum 3 zł), brak opłat za prowadzenie rachunku oraz darmowe przelewy w ramach Deutsche Banku.

Na kolejnych miejscach uplasowały się rachunki z oferty X-Trade Brokers oraz Xeliona. W obydwu przypadkach inwestor nie zapłaci za prowadzenie rachunku (w przypadku Xelion należy dokonać jednej transakcji w trakcie roku). W przypadku wicelidera – X-Trade Brokers prowizja za zakup akcji wynosi 0,25 proc. natomiast w Xelion 0,37 proc.

Zakładając rachunek maklerski warto szukać rozwiązań, które zapewnią niskie koszty obsługi rachunku oraz niskie koszty transakcyjne. Dzięki temu wypracowany przez inwestora zysk nie będzie musiał być pomniejszany o niepotrzebne opłaty.

121129.ranking.rachunkow.maklerskich.1265x1037

Ranking rachunków maklerskich dla klientów indywidualnych – pobierz

Marcin Zienkiewicz
Analityk porównywarki finansowej Comperia.pl