Ranking najpopularniejszych miejscowości wakacyjnych w 2018 r.

Ranking najpopularniejszych miejscowości wakacyjnych w 2018 r.
Fot. stock.adobe.com/Agnieszka Rodowicz
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Władysławowo to najpopularniejszy wakacyjny kurort na Pomorzu! Tak wynika z danych portalu nocowanie.pl. 8 milionów użytkowników tego serwisu przyznało, że województwo pomorskie było najchętniej wybieranym kierunkiem wakacyjnego wypoczynku. Władysławowo wyprzedziło w tym rankingu Łebę, która zajęła trzecią lokatę. Pierwsze miejsce przypadło Zakopanemu.

Wśród miejscowości najpopularniejsze było #Zakopane, jednak w pierwszej trójce wśród miejscowości znalazły się dwie pomorskie lokalizacje: #Władysławowo (2. lokata) i #Łeba (3. miejsce.) #wakacje #wakacje2018

Portal nocowanie.pl po raz kolejny podsumował sezon wakacyjny. Również w sezonie 2018 r. okazało się, że spośród 8 milionów użytkowników portalu województwo pomorskie jest najchętniej wybieranym kierunkiem wakacyjnego wypoczynku Polaków. Wśród miejscowości najpopularniejsze było Zakopane, jednak w pierwszej trójce wśród miejscowości znalazły się dwie pomorskie lokalizacje: Władysławowo (2. lokata) i Łeba (3. miejsce.) 

Jak podkreśla Kamila Miciuła z portalu nocowanie.pl: Morze i góry to właściwie od zawsze dwa najpopularniejsze kierunki wakacyjnych podróży.  Decydują o tym przede wszystkim walory turystyczne tych regionów. W przypadku miejscowości położonych nad polskim morzem są to również aspekty zdrowotne, świeże powietrze, jod, relaksacyjny szum morza. Region ten rozwija się bardzo mocno turystycznie, na pomorzu powstaje coraz więcej miejsc noclegowych i atrakcji dla turystów, które nawet mimo niepogody pozwalają miło spędzić urlop. Istotne jest również, że nie tylko Polacy wybierają ten kierunek podróży, ale staje się on coraz bardziej popularny również wśród zagranicznych turystów.

Udany sezon wakacyjny

Za nami rzeczywiście bardzo dobry sezon wakacyjny – mówi Krystyna Hartenberger Pater, Dyrektor Zarządzający Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Bardzo cieszę się, że po raz kolejny region pomorski skupił największą uwagę turystów, a także odnotował zwyżkę rezerwacji. To dowód na bardzo dobre przygotowanie branży turystycznej, dbanie o jakość i różnorodność oferty, a także przyłożenie dużej wagi przez samorządy do rewitalizacji otoczenia. Przykładem dobrych rozwiązań w tym zakresie jest zdecydowanie Władysławowo, które zmienia swoje oblicze i wdraża odważne rozwiązania przestrzenne. Gratulacje także dla Łeby i Krynicy Morskiej, które również włożyły wiele pracy i wysiłku w podnoszenie standardu usług.

Władysławowo to kultowy nadmorski kurort, od wielu lat cieszący się powodzeniem wśród urlopowiczów.

Jak podkreśla Kamila Miciuła: Podróżujący często lubią powracać do ulubionych miejsc, a także rekomendują znajomym i rodzinie miejsca, warte odwiedzenia, stąd ciągła popularność. Swój udział w tym mają również jednostki władzy, które dbają o ciągły rozwój i modernizację. Powstaje coraz więcej atrakcji turystycznych, odbywa się bardzo dużo wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.

To kolejny rok z rzędu, w którym Pomorze i pomorskie miejscowości znajdują się wśród najpopularniejszych miejsc turystycznych w kraju. Co ciekawe, statystyki portalu nocowanie.pl wykazują, że Władysławowo cieszy się popularnością nie tylko w sezonie. Podsumowanie 2017 roku pokazało, że miasto znalazło się na szczycie miejscowości w województwie pomorskim, a samo Pomorze zajęło drugą lokatę w kraju, ustępując miejsca jedynie Małopolsce. Fakt, że województwo pomorskie, jak i Władysławowo plasuje się w ścisłej czołówce również w ujęciu całorocznym nie powinien być specjalnym zaskoczeniem, gdyż jest to kolejny rok z rzędu, kiedy pomorski kurort znajduje się na podium. Nasze województwo w całym 2017 roku wybierał blisko co czwarty turysta (24,08%), a spośród miejscowości w województwie pomorskim samo Władysławowo wybierało blisko 15% Polaków.

Jak podkreśla przedstawicielka nocowanie.pl morze zimą również ma swój urok, a właściwości zdrowotne jodu mają największy wpływ zimą i wczesną wiosną: Coraz więcej obiektów noclegowych działa przez cały rok, a nie tylko sezonowo. Obserwujemy również trend, że podróżujący coraz częściej zaczynają wybierać miejsca, gdzie można odetchnąć, odpocząć, a Władysławowo zimą właśnie takie jest. Nie ma tłumów turystów, można cieszyć się ciszą i spokojem. 

 Władysławowo cieszy się popularnością także zimą

Większym zaskoczeniem z pewnością będzie fakt, że lider naszego województwa plasuje się również w pierwszej dziesiątce ściśle zimowych destynacji Polaków. W 2017 roku Władysławowo zajęło 10 lokatę wśród najpopularniejszych miejsc do wypoczynku w okresie 15 stycznia – 25 lutego, a więc w okresie zimowych ferii szkolnych.

Kamila Miciuła z portalu nocowanie.pl: Władysławowo to kultowy nadmorski kurort, od wielu lat cieszy się powodzeniem wśród urlopowiczów. Podróżujący często lubią powracać do ulubionych miejsc, a także rekomendują znajomym i rodzinie miejsca, warte odwiedzenia, stąd ciągła popularność. Swój udział w tym mają również jednostki władzy, które dbają o ciągły rozwój i modernizację. Powstaje coraz więcej atrakcji turystycznych, odbywa się bardzo dużo wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.

– Te informacje oczywiście cieszą, jednak dla nas to doskonałe potwierdzenie, że Polacy potrafią docenić walory naszego miasta przez cały rok – mówi Roman Kużel, burmistrz Władysławowa. Fakt, że Władysławowo znajduje się od lat w ścisłej czołówce najpopularniejszych miejscowości nie bierze się znikąd. Mamy wyjątkowo malownicze, szerokie i czyste plaże, świetną infrastrukturę rekreacyjną i coraz lepsze zaplecze turystyczne. Władysławowo rzeczywiście, również poza tym wysokim sezonem, ma sporo do zaoferowania, i to właśnie wtedy odwiedzają nas turyści, których przyciąga wolne od smogu powietrze, wypełnione zdrowym jodem. To właśnie w okresie październik – maj we Władysławowie można w pełni wypocząć na plaży, która daje okazję do refleksji i pełnego wyciszenia, a liczne tereny rekreacyjne przyciągają miłośników jazdy na rowerze, jazdy konnej czy nordic walkingu.

 Źródło: Informacja prasowa