Ranking banków: Getin Noble Bank ponownie zwycięża w zestawieniu Polskiego Związku Firm Deweloperskich

Ranking banków: Getin Noble Bank ponownie zwycięża w zestawieniu Polskiego Związku Firm Deweloperskich
Fot. stock.adobe.com/marioszek
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
To już niemal tradycja. Getin Noble Bank siódmy rok z rzędu plasuje się na pozycji lidera w zestawieniu najlepszych banków według Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD).
#GetinNobleBank siódmy rok z rzędu plasuje się na pozycji lidera w zestawieniu najlepszych banków według Polskiego Związku Firm Deweloperskich #PZFD

O wynikach rankingu decydują sami klienci, czyli deweloperzy należący do PZFD.  Jak co roku pod lupę wzięto najważniejsze elementy współpracy z bankami, wpływające na jakość obsługi inwestycji deweloperskich. Getin Noble Bank ponownie wyróżnił się wysokim standardem usług i elastycznością współpracy.

Zestawienie powstaje na podstawie ankiet wysyłanych do członków PZFD

Ranking Banków PZFD to cykliczna inicjatywa, która wyłania najlepsze banki współpracujące z deweloperami na najbardziej korzystnych warunkach w zakresie finansowania i obsługi inwestycji mieszkaniowych. Zestawienie powstaje na podstawie ankiet wysyłanych do członków PZFD, w których firmy oceniają m.in.: szybkość podejmowania decyzji kredytowej, zgodność wstępnych deklaracji banku z faktycznymi ustaleniami czy elastyczność współpracy.

Getin Noble Bank już siódmy raz z rzędu uzyskał najwyższe oceny, co potwierdza wysokie kompetencje w obsłudze dużych i niestandardowych projektów.

– Fakt, że ponownie jesteśmy najlepsi w rankingu PZFD potwierdza, że nasze codzienne starania przekładają się na realne zadowolenie Klientów. Dla nas to najważniejsza opinia, ponieważ wysoka jakość usług oraz obsługi to priorytety, nad którymi każdego dnia pracuje mnóstwo osób. Przede wszystkim indywidualnie i elastycznie podchodzimy do każdego Klienta, staramy się go zrozumieć i jak najlepiej odpowiedzieć na jego potrzeby. Wiele cennych wskazówek co roku otrzymujemy właśnie z wyników badań prowadzonych przez PZFD na potrzeby Rankingu Banków. Traktujemy je bardzo poważnie i wdrażamy w życie, żeby później móc dowiedzieć się, że ponownie jesteśmy liderem wg naszych Klientów – mówi Piotr Sztembartt, dyrektor Departamentu Finansowania Deweloperów w Getin Noble Banku.

>> (otwiera się na nowej zakładce)”>Czytaj także: Getin Noble Bank: klienci mogą płacić już BLIK-iem >>>

Jednym z flagowych produktów Getin Noble Banku przeznaczonym dla klientów korporacyjnych jest linia kredytowa na tzw. finansowanie wielocelowe. To oferta przeznaczona dla dużych podmiotów finansujących się pod bilansem. Natomiast dla stałych partnerów z branży deweloperskiej Getin Noble Bank daje możliwość kredytowania na każdym etapie inwestycji, w tym również na etapie predewelopmentu. Co istotne, Bank kieruje swoją ofertę do deweloperów finansujących się zarówno z własnych środków, jak i środków nabywców, którzy nie korzystają z kredytów udzielanych w Getin Noble Banku.

Laureaci XIV edycji Rankingu Banków

W tym roku po raz pierwszy w plebiscycie wzięli udział także deweloperzy niezrzeszeni w PZFD. Łącznie oceniono banki ponad 180 razy. Deweloperzy oceniali jakość współpracy z bankami kredytującymi ich działalność i prowadzącymi mieszkaniowe rachunki powiernicze, biorąc pod uwagę takie aspekty jak korzystność warunków umowy, szybkość rozpatrywania wniosków, elastyczność banku w trakcie procesu kredytowania czy zgodność wstępnych deklaracji z faktycznymi procedurami.

Wyniki XIV edycji Rankingu Banków:

I miejsce: Getin Noble Bank – 125,6 pkt/150 możliwych (laureat XIII edycji)

II miejsce: Bank Millennium – 122,67 pkt/150 możliwych (powracający na podium po 2 latach nieobecności)

III miejsce: PKO Bank Polski – 116,2 pkt/150 możliwych (utrzymujący się na podium drugi rok z rzędu)

Kolejne miejsca zajęły:

Santander Bank Polska

mBank

– Bank Polskiej Spółdzielczości

Bank Pekao

Alior Bank

– Ranking Banków to przede wszystkim przydatne narzędzie dla banków, chcących skutecznie współpracować z deweloperami i udoskonalać swoją ofertę, stając się równocześnie bardziej konkurencyjnymi, ale także i źródło informacji o bankach dla firm deweloperskich – wyjaśnia Mateusz Stachewicz, prowadzący XIV edycję Rankingu Banków.

Po raz pierwszy, pilotażowo zbadano także współpracę przy inwestycjach biurowych, hotelowych oraz powierzchniach handlowych (jeszcze bez uwzględniania w wynikach). Zebrane dane posłużą w kolejnych latach do szczegółowej analizy rozwoju finansowania wszystkich gałęzi rynku deweloperskiego.

Źródło: Getin Noble Bank, PZFD