Raisemana we współpracy z GPW uruchomi platformę crowdfundingową dla producentów gier

Raisemana we współpracy z GPW uruchomi platformę crowdfundingową dla producentów gier
Fot. stock.adobe.com/WrightStudio
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Platforma crowdfundingowa Raisemana, działająca we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych, ma umożliwić twórcom gier pozyskiwanie środków na produkcję swoich tytułów w zamian za tokeny blockchain - poinformowali podczas prezentacji przedstawiciele firmy Raisemana i GPW.
W zamian za środki przekazane na prace nad grą, wspierający ma otrzymać określoną liczbę tokenów cyfrowych, działających w oparciu o technologię #blockchain #gry #crowdfunding #GPW @GPW_WSExchange

Jak poinformował prezes GPW, Marek Dietl, Raisemana to pierwszy etap wdrażania inicjatywy GPW Private Market, która ma docelowo być platformą obrotu wtórnego aktywami cyfrowymi w formie tokenów.

„Ta platforma uzupełnia ofertę dla spółek, które są na zbyt wczesnym etapie, by wejść na rynek NewConnect czy GPW” – ocenił prezes.

Czytaj także: GPW wkrótce wyprzedzi Tokio i będzie największy parkietem na świecie, jeśli chodzi o branżę gier wideo?

Raisemana.com to platforma crowdfundingowa, której właścicielem jest Raisemana Sp. z o.o. – spółkę tworzą dwie poznańskie firmy: notowana na rynku NewConnect Codeaddict (wcześniejsza nazwa to Bit Evil) oraz INC z głównego rynku GPW.

Platforma ma pomóc firmom w pozyskiwaniu środków na produkcję gier – w zamian za środki przekazane na prace nad grą, wspierający ma otrzymać określoną liczbę tokenów cyfrowych, działających w oparciu o technologię blockchain.

Tokeny będą uprawniały do udziałów w przychodach ze sprzedaży gry

Kamil Stanek, prezes Raisemana, poinformował, że tokeny będą uprawniały do udziałów w przychodach ze sprzedaży gry (przez określony czas) oraz innych benefitów, takich jak np. dostęp do wczesnych wersji gry. Pierwsze wpłaty na konta osób wspierających produkcję gry mają być realizowane po trzech miesiącach od premiery tytułu.

Prezes Dietl podał, że docelowo tokeny mają być przedmiotem handlu pomiędzy użytkownikami Raisemana. Szef GPW zastrzegł, że tokeny te nie będą instrumentami finansowymi, a jedynie cyfrową reprezentacją umowy pomiędzy wspierającym i producentem gry.

Raisemana informuje na stronie internetowej, że przygotowuje obecnie pierwsze kampanie. 

Źródło: PAP BIZNES