Rachunki walutowe w PKO BP można zakładać przez internet

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Od 7 kwietnia rachunek walutowy można szybko i prosto założyć w serwisie internetowym iPKO. Do rachunków w euro, dolarach  amerykańskich  i funtach brytyjskich można zamówić też kartę debetową, przydatną na zakupach w sklepach, punktach usługowych oraz w internecie.

Otwarcie rachunku w iPKO jest proste i nie wymaga wiele czasu. Po zalogowaniu należy wybrać rachunek, walutę lub waluty w przypadku zakładania kilku rachunków oraz wskazać czy zamawiamy też kartę debetową (w przypadku rachunków w dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich lub euro). W serwisie dostępna jest pełna informacja o rachunkach zawierająca obowiązujące regulaminy, oprocentowanie oraz wyciąg z Taryfy prowizji i opłat, klient ma możliwość zapisania tych dokumentów na dysku. Otwarcie rachunku następuje po podaniu przez klienta hasła jednorazowego. Zamówiona karta debetowa jest przesyłana pocztą.

Wakacje coraz bliżej. Komfort spędzania urlopu rośnie gdy w czasie zagranicznych podróży mamy w portfelu kartę płatniczą bezpośrednio powiązaną z rachunkiem walutowym. Jeśli płacimy kartą, której transakcje rozliczane są w ciężar rachunku prowadzonego w walucie zakupu unikamy dodatkowych przewalutowań i nie jesteśmy zaskakiwani w domu po powrocie podsumowując wyjazd, w trakcie którego kursy walutowe uległy sporym wahaniom. – mówi Paweł Placzke dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim.

Każdy pełnoletni klient PKO może otworzyć rachunki walutowe – do wyboru: w dolarach amerykańskich, frankach szwajcarskich, euro, funtach brytyjskich koronach norweskich, szwedzkich lub duńskich. Dla rachunków w euro, dolarach i funtach można zamówić „multiwalutową” kartę debetową ze znakiem VISA. Multiwalutową, bo jeśli zamówimy ją do jednego rachunku np. w euro  (EUR) a będziemy mieli również rachunki w dolarach  (USD) i funtach  (GBP), karta może być podpięta do wszystkich trzech rachunków jednocześnie. Dzięki temu, jedną kartą można dokonywać transakcji w ciężar trzech rachunków odpowiednio do waluty, w której dokonana była transakcja. Rachunki będą automatycznie obciążone dokładnie taką kwotą w USD, EUR lub GBP, jaką klient zapłacił w sklepie, restauracji czy w Internecie. W ten sposób oszczędzamy na różnicach kursowych. Jeśli płaciliśmy w innej walucie niż trzy wymienione np. jenach japońskich, wówczas transakcja po przewalutowaniu wg kursu banku w dniu transakcji zostanie rozliczano w ciężar rachunku głównego – tego do którego została wydana. W naszym przykładzie – rachunku w euro.

Więcej informacji o rachunkach walutowych na stronie serwisu PKO pod adresem: www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/konta/konta-walutowe/rachunek-walutowy/

Źródło: PKO Bank Polski