QlikTech na pierwszym miejscu w rankingu rozwiązań BI

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

qlik.view.01.250x101QlikTech pierwszy wśród dużych dostawców w kategoriach: zadowolenie z wydajności i możliwości współpracy w badaniu opinii użytkowników rozwiązań BI.

QlikTech, lider rozwiązań Business Discovery – systemów Business Intelligence odkrywających znaczenie danych, dzięki czemu użytkownicy mogą na nich polegać, poinformował, że QlikView zajęło pierwsze miejsce w rankingu rozwiązań BI, w kategoriach współpraca oraz wydajność prestiżowej ankiety BI Survey 13, przeprowadzonej przez Business Application Research Center (BARC)1. Ranking powstał w oparciu o badania ankietowe przeprowadzone wśród użytkowników systemów BI. QlikView było również najczęściej wymieniane jako przyszły cel zakupowy wśród dostawców kokpitów analitycznych, dostawców rozwiązań data discovery i rozwiązań do wizualizacji danych.

Po raz trzeci z rzędu wśród głosujących, było najwięcej użytkowników QlikView. 65% z nich wykorzystuje QlikView do wizualizacji oraz dogłębnej analizy danych. Według doktora Carstena Bange, założyciela i dyrektora generalnego BARC, QlikTech doskonale dostosował swoje rozwiązanie do wymagań użytkowników biznesowych, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i strategii wejścia na rynek. QlikTech efektywnie wykorzystuje również sieć partnerską i dlatego dociera ze swoim produktem zarówno do dużych, jak i średnich przedsiębiorstw.

Choć QlikView wyróżnia się na wielu płaszczyznach, najbardziej przyciąga uwagę swoją wydajnością, możliwościami współpracy oraz innowacyjnością.” – mówi Carsten Bange – „Dodatkowo wyróżnia się w zakresie mobilnego BI oraz zaawansowanej prezentacji danych. QlikTech od początku skupił się na rozwijaniu właśnie tych obszarów, co w efekcie skutkuje uzyskaniem pozycji jednego z liderów innowacyjności.

Wyprzedzając innych dostawców (SAP, Oracle, IBM, Microsoft), QlikTech znalazł się na 1 miejscu w następujących kategoriach:

  • Współpraca – BARC podkreśla, że w QlikView 11 użytkownicy mogą wykorzystywać pole tekstowe, zaznaczać interesujące elementy czy dodawać komentarze, do których kolejni użytkownicy mogą dopisywać swoje uwagi. Wszystko to ułatwia dzielenie się odkryciami z innymi użytkownikami. Co więcej, w kolejnej wersji 11.2 współpraca może odbywać się bez konieczności posiadania licencji.
  • Zadowolenie z wydajności – Według BARC, QlikView jest wiodącym rozwiązaniem dla dużych firm. Ankietowani klienci wskazują na wysoki poziom zadowolenia z produktu, jak i z jego wydajności.

Wśród dostawców rozwiązań data discovery i narzędzi do wizualizacji danych (a także dostawców kokpitów analitycznych), QlikTech zajął pierwsze miejsce w dwóch kategoriach:

  • Szybkość zapytań – BARC podkreśla wysokie wyniki QlikView w zakresie szybkości odpowiadania na zapytania, dzięki bazie danych opartej na technologii in-memory. QlikView oferuje możliwość najszybszego uzyskiwania odpowiedzi, spośród wszystkich dostawców rozwiązań data discovery i narzędzi do wizualizacji danych, zaś w zestawieniu dużych międzynarodowych dostawców BI znalazł się w pierwszej trójce.
  • Cel zakupowy – Według BARC, na szczególne uznanie zasługuje strategia marketingowa i sprzedażowa QlikTech. W rezultacie QlikView jest najczęściej rozważanym zakupem przez klientów zainteresowanych wizualizacją analiz, odkrywaniem danym oraz wykorzystywaniem kokpitów analitycznych. Wyniki w tej kategorii nie mówią jedynie o potencjalnych rozważaniach zakupowych, ale przekładają się również na podpisywanie rzeczywistych kontraktów.

QlikView jest wydajny, elastyczny i łatwy w obsłudze oraz ma bardzo dobrą pozycję na rynku samoobsługowych rozwiązań BI.” – kontynuuje Carsten Bange – „Szybko przekonuje do siebie użytkowników oraz pozwala im na osiąganie wymarzonych celów biznesowych.

Wyniki badania BI Survey 13 pokazują, jak potężnym narzędziem może być samoobsługowe rozwiązanie BI, jeśli organizacja będzie je wykorzystywała w pełni, w sposób spójny ze swoja strategią.” – mówi Lars Björk, dyrektor generalny QlikTech – „Wyposażenie użytkowników biznesowych w odpowiednie narzędzia i wiedzę może pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji oraz prowadzić do większej elastyczności na rynku. Wyprzedzając konkurencję w takich obszarach jak wydajność oraz satysfakcja użytkowników, QlikView udowadnia, że platforma Business Discovery stała się naturalną i nieodłączną częścią każdej działalności biznesowej.

Trzynasta edycja BI Survey zebrała odpowiedzi 3149 respondentów, analizujących trzydzieści różnych rozwiązań BI. Oceniano je w następujących obszarach: korzyści biznesowe, koszty użytkowania, odsetek osób w firmie wykorzystujących rozwiązanie, konkurencyjność, rekomendacje, wydajność w zakresie innowacyjności, satysfakcja użytkowników oraz elastyczność.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://www.qlikview.com/us/explore/resources/analyst-reports/barc-bi-survey-13

Źródło: QlikTech

(1) Ankieta BI Survey 2013 przeprowadzona przez organizację Business Application Research Center (BARC) jest największym na świecie, niezależnym badaniem użytkowników rozwiązań BI i zarządzania wydajnością.