PZU Życie: powołano zarząd nowej kadencji z Romanem Pałacem na czele

PZU Życie: powołano zarząd nowej kadencji z Romanem Pałacem na czele
Logo PZU (źródło: Materiały prasowe)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza PZU Życie powołała zarząd, w tym jego prezesa, Romana Pałaca, na nową kadencję, która potrwa do 31 grudnia 2022 roku, podała spółka. W nowej kadencji w zarządzie pracować będą wraz Romanem Pałacem: Małgorzata Sadurska, Tomasz Kulik, Maciej Rapkiewicz, Aleksandra Agatowska, Dorota Macieja oraz Bartłomiej Litwińczuk.

Rada nadzorcza #PZU Życie powołała zarząd, w tym jego prezesa, Romana Pałaca, na nową kadencję, która potrwa do 31 grudnia 2022 r. @GrupaPZU ‏

„Skład zarządu został wzmocniony o nowych członków: Elżbietę Hauser-Schoneich, która rozpocznie pracę w zarządzie PZU Życie SA od 1 czerwca 2019, oraz Marcina Eckerta, który dołączy do zarządu po walnym zgromadzeniu spółki” – czytamy w komunikacie.

Elżbieta Hauser-Schoneich jest menadżerem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w międzynarodowych instytucjach działających w branży ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej i FMCG. Przed objęciem stanowiska w zarządzie PZU pełniła m.in. funkcję członka zarządu T- mobile, a w latach 2008-2015 była wiceprezesem firmy ubezpieczeniowej Aviva. W latach 2002-2005 jako członek założyciel i członek zarządu Link4 odpowiadała za rozwój biznesu i marketing firmy, podano.

Marcin Eckert jest radcą prawnym z ponad 20-letnią praktyką. Pracował w międzynarodowej firmie doradczej EY oraz w kancelariach prawniczych TGC Corporate Laywers i Bird&Bird. Zajmował się doradztwem podmiotom gospodarczym, w tym w zakresie podatków. Od 2017 roku pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego ds. Korporacyjnych w Grupie PZU, wskazano także.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Źródło: ISBnews