PZU wprowadza pierwsze na polskim rynku ubezpieczenie płatności czynszu

PZU wprowadza pierwsze na polskim rynku ubezpieczenie płatności czynszu
Fot. Stock.adobe.com/OlekAdobe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) wraz z polsko-brytyjskim startupem fintechowym simpl.rent wprowadza pierwsze na polskim rynku ubezpieczenie płatności czynszu, przeznaczone dla właścicieli i zarządzających mieszkaniami na wynajem, podała spółka.

Wynajmujący, którzy skorzystają z „Certyfikatu Najemcy” od simpl.rent, oprócz w pełni zdalnej weryfikacji najemców, będą mogli również wykupić ubezpieczenie obejmujące szeroki zakres ochrony ich nieruchomości, otrzymywanego czynszu czy odpowiedzialności cywilnej, podano. 

PZU zapewnia właścicielom mieszkań na wynajem m.in. ochronę czynszu. Jeśli z jakichś powodów najemca przez trzy miesiące nie będzie płacił czynszu, ubezpieczyciel wypłaci ubezpieczonemu równowartość maksymalnie trzech czynszów (do kwoty 9000 zł). Ubezpieczenie chroni także wyposażenie mieszkania od skutków zdarzeń losowych, m.in. zalania czy pożaru. Obejmuje też zorganizowanie i pokrycie kosztów pomocy prawnika w sprawach związanych z wynajmem, np., gdy nieuczciwy lokator nie będzie chciał się wyprowadzić (ubezpieczenie ochrony prawnej) oraz fachowca, np. hydraulika czy elektryka, w razie koniecznych napraw domowych (ubezpieczenie Pomoc w Domu)” – czytamy w komunikacie.  

Ubezpieczenie chroni także wyposażenie mieszkania od skutków zdarzeń losowych

Ubezpieczenie chroni także wyposażenie mieszkania od skutków zdarzeń losowych, m.in. zalania czy pożaru, obejmuje też zorganizowanie i pokrycie kosztów pomocy prawnika w sprawach związanych z wynajmem. W pakiecie jest również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC). 

Certyfikat Najemcy

Startup simpl.rent wprowadził na polski rynek Certyfikat Najemcy, czyli proces pozwalający wynajmującemu sprawdzić online tożsamość najemcy, jego dochody w stosunku do wysokości oczekiwanego czynszu, historię płatniczą i kredytową – wszystko za zgodą i przy aktywnym udziale samego najemcy. Otrzymuje on od właściciela mieszkania link do serwisu i sam wybiera sposób, w jaki potwierdzi tożsamość i wysokość przychodów, a sprawdzenie jego historii finansowej odbywa się automatycznie na podstawie biur informacji gospodarczych i kredytowych, wyjaśniono. 

Czytaj także: PZU udostępnił platformę pozapłacowych benefitów pracowniczych >>>

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów w 2020 r. wyniosła blisko 379 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Źródło: ISBnews