Przelewy transgraniczne w czasie rzeczywistym: TransferGo nawiązuje współpracę z Visą

Przelewy transgraniczne w czasie rzeczywistym: TransferGo nawiązuje współpracę z Visą
Fot. stock.adobe.com /Yury Zap
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
TransferGo, firma zajmująca się przekazami pieniężnymi, nawiązała 21 października 2020 r. współpracę z Visą, w celu umożliwienia realizacji transgranicznych przelewów pieniężnych w czasie rzeczywistym na karty płatnicze klientów. Usługa jest obecnie dostępna na 32 rynkach, w tym w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Rumunii, Ukrainie i Turcji. W przyszłości może zostać rozszerzona na 178 krajów, w tym na Wielką Brytanię, Włochy i Nigerię - informuje w komunikacie firma

TransferGo i Visa umożliwiają klientom wysyłanie i otrzymywanie środków za pośrednictwem Visa Direct, platformy Visa do płatności w czasie rzeczywistym.

Oznacza to, że klienci wysyłający pieniądze za granicę (w tym do swoich bliskich) za pośrednictwem TransferGo lub otrzymujący środki będą mogli skorzystać z szybkości i bezpieczeństwa serwisu Visa.

Obecnie ludzie bardziej niż kiedykolwiek potrzebują dostępu do szybkich, prostych i bezpiecznych sposobów przesyłania pieniędzy za granicę, aby wspierać swoich przyjaciół i rodzinę

Użytkownicy usługi mogą przesyłać pieniądze bezpośrednio na kartę odbiorcy, bez konieczności korzystania z bankowości internetowej czy wprowadzania IBAN (międzynarodowego numeru rachunku bankowego).

To szybkie i wygodne rozwiązanie zapewnia klientom większy wybór i łatwiejszy dostęp do usług płatniczych.

Globalna współpraca, nawet 178 rynków

Dzięki nawiązanej współpracy TransferGo może bezpośrednio korzystać z dostępności rozwiązania Visa Direct. Usługa działa obecnie w 32 krajach, a z płatności w czasie rzeczywistym mogą korzystać tysiące użytkowników TransferGo.

Możliwość rozszerzenia dostępności na 178 rynków oznacza, że współpraca ma charakter globalny i umożliwi wielu innym użytkownikom skorzystanie z szybkości i bezpieczeństwa usługi.

Czytaj także: W czasie pandemii przelewy transgraniczne przyśpieszyły?

– Nieustannie wprowadzamy innowacje, a we wszystkich działaniach kierujemy się potrzebami naszych klientów. Dlatego ważne jest dla nas, aby zapewnić większej liczbie użytkowników na kolejnych rynkach korzyści wynikających z elastycznych międzynarodowych przekazów pieniężnych. Umożliwiają to łatwiejsze w obsłudze, szybsze i bezpieczniejsze usługi, takie jak Visa Direct.

Ponadto, w związku z ciągłym rozwojem usługi, klienci mogą liczyć na coraz większą dostępność w krajach Afryki, Azji Południowo-Wschodniej i Wspólnoty Niepodległych Państw – skomentował nawiązanie współpracy z Visą Daumantas Dvilinskas, CEO i współzałożyciel TransferGo.

Obecnie ludzie bardziej niż kiedykolwiek potrzebują dostępu do szybkich, prostych i bezpiecznych sposobów przesyłania pieniędzy za granicę, aby wspierać swoich przyjaciół i rodzinę – powiedział Tim Summers, wiceprezes Visa Direct.

– Cieszy nas możliwość rozwoju owocnej współpracy z TransferGo, dzięki której będziemy mogli udostępniać płatności w czasie rzeczywistym większej liczbie konsumentów na całym świeciedodał.

Czytaj także: Visa chce pomóc małym firmom i społecznościom lokalnym w Europie

Ponad 2 milion użytkowników TransferGo

TransferGo nieustannie rozwija się, a liczba jego użytkowników przekroczyła 2 miliony. Firma dokonała inwestycji o wartości 10 mln dolarów, co umożliwi jej zwiększenie dostępności na światowych rynkach i dalsze wprowadzanie nowych usług na platformie płatności transgranicznych.

TransferGo zatrudniło ostatnio Edgarda Savoya jako dyrektora ds. technologii oraz Francesco Fulcoliego jako dyrektora ds. zgodności, których zadaniem będzie opracowanie i wdrożenie mapy drogowej innowacji technologicznych.

Źródło: TransferGo