Towarzystwa ubezpieczeń Santander Aviva zmieniły nazwy na Santander Allianz

Towarzystwa ubezpieczeń Santander Aviva zmieniły nazwy na Santander Allianz
Źródło: Aviva Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Towarzystwa ubezpieczeniowe Santander Aviva od 21 maja 2022 r. działają pod nowymi nazwami: Santander Allianz Towarzystwo Ubezpieczeń oraz Santander Allianz Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie. Zmiany wynikają z przejęcia własności polskich spółek Avivy przez grupę Allianz.

Od 21 maja 2022 r. towarzystwa ubezpieczeniowe Santander Aviva działają pod nowymi nazwami:

•            Santander Allianz Towarzystwo Ubezpieczeń SA

•            Santander Allianz Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA

Zostało też wprowadzone nowe logo, oznaczenia graficzne i zmieniona strona internetowa www.santander.allianz.pl.   

Przejęcie polskich spółek Avivy przez grupę Allianz

Zmiany wynikają z przejęcia własności polskich spółek Avivy przez grupę Allianz. Obecnie akcjonariuszami Santander Allianz są: grupa Allianz i Santander Bank Polska.

Zachowana jest pełna ciągłość obsługi klientów i sprzedaży ubezpieczeń przez wszystkie kanały dostępu Santander Bank Polska. 

Klienci nie muszą podejmować żadnych działań

Zawarte umowy ubezpieczenia oraz inne umowy obowiązują zgodnie z ich warunkami. Klienci nie muszą podejmować żadnych działań, gdyż umowy obowiązują na zasadzie kontynuacji.

Klienci otrzymali informację na temat zmiany nazwy poprzez kanały komunikacyjne Banku.

– Cieszymy się na rozwój współpracy między Santander Bankiem a Allianz, uznanym ubezpieczycielem o silnej pozycji na rynku międzynarodowym i polskim. Wraz z nowym partnerem będziemy rozwijać ofertę ubezpieczeń dla klientów banku. Najważniejsza dla nas jest i pozostaje satysfakcja klientów, dlatego ofertę będziemy przygotowywać w taki sposób, aby spełniać ich oczekiwania – podkreśla Wioletta Macnar, prezes Santander Allianz.

Czytaj także: Aviva 1 lipca znika z polskiego rynku >>>

Towarzystwa ubezpieczeniowe Santander Allianz działają od 2008 roku i oferują ubezpieczenia klientom Santander Bank Polska SA. To pierwsze na polskim rynku przedsięwzięcie polegające na współpracy banku i ubezpieczyciela poprzez wspólnie utworzone towarzystwa ubezpieczeń.

Santander Allianz oferuje: ubezpieczenie Życie i zdrowie, ubezpieczenie domu i mieszkania Locum Comfort, ubezpieczenia do kredytu gotówkowego Spokojny Kredyt oraz kredytu hipotecznego Spokojna Hipoteka, ubezpieczenia kart płatniczych.

Źródło: Aviva Polska