Przedsiębiorcy są gotowi na stosowanie dodatkowych reżimów sanitarnych

Przedsiębiorcy są gotowi na stosowanie dodatkowych reżimów sanitarnych
Fot. Konfederacja Lewiatan
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 12 lutego otwarte zostaną, w reżimie sanitarnym, hotele, kina, teatry, filharmonie i opery oraz stoki narciarskie i baseny. Zamknięte mają pozostać restauracje oraz siłownie i branża fitness - zapowiedział w piątek rząd.

To dobra informacja dla wielu przedsiębiorców. Od dawna apelujemy, aby rząd stopniowo, w sposób bezpieczny, odmrażał gospodarkę.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie polskiej drogi walki ze skutkami pandemii Covid-19, która umożliwi luzowanie obostrzeń w sposób odpowiedzialny, dający szanse na rozpoczęcie działalności na mniejszą skalę i przy dodatkowych obostrzeniach, w miarę zmniejszania liczby zakażeń.

Przedsiębiorcy z zamkniętych branż są skłonni uruchamiać swoje biznesy nawet przy mniejszych limitach klientów, są na to gotowe też branża gastronomiczna i fitness, o ile skala działalności będzie mogła być zwiększana w miarę ustępowania pandemii. Są też przygotowani na stosowanie dodatkowych reżimów sanitarnych i zasad bezpieczeństwa.

Czytaj także: Rząd luzuje obostrzenia, od 12 lutego otwarcie hoteli, kin oraz teatrów w reżimie sanitarnym, siłownie i restauracje nadal zamknięte >>>

Mamy nadzieję, że w kolejnym etapie otwarte zostaną restauracje, czy firmy z branży targowej. Czekamy na precyzyjny plan bezpiecznego odmrażania gospodarki. Podtrzymujemy propozycję powołania specjalnego zespołu z udziałem przedsiębiorców i epidemiologów, który jak najszybciej przygotuje wytyczne rozmrażania kolejnych branż bezpośrednio lub pośrednio dotkniętych lockdownem.

Źródło: Konfederacja Lewiatan