Przedsiębiorcy nadal nie mogą legalnie weryfikować, kto jest zaszczepiony

Przedsiębiorcy nadal nie mogą legalnie weryfikować, kto jest zaszczepiony
Robert Lisicki Fot. Konfederacja Lewiatan
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rząd przestraszył się nowego wariantu koronawirusa i wprowadził od 1 grudnia dodatkowe restrykcje, m.in. obniżenie limitu liczby osób w hotelach, na siłowniach, w kinach. Nie zaproponował jednak żadnych regulacji, które pozwalałyby legalnie zweryfikować zaszczepienie osób, bo to zwalnia z limitów. Konfederacja Lewiatan od dawna apeluje o wprowadzenie takich rozwiązań, które mogą być efektywne w walce z pandemią, jednocześnie ograniczając negatywne skutki dla biznesu.

W czasie czwartej fali zakażeń Covid-19 i trudnej sytuacji w ochronie zdrowia, zapewnienie bezpieczeństwa obywateli staje się priorytetem. Wiele rządów państw UE, nie zważając na protesty różnych grup społecznych, wprowadza rozwiązania, które mają zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Czytaj także: Omikron: od 1 grudnia nowe obostrzenia w związku z mutacją koronawirusa >>>

Rząd wstrzymuje się przed wdrożeniem efektywnych rozwiązań, które rzeczywiście pomogłyby w walce z pandemią.

– Najlepszym tego przykładem jest wielomiesięczna już dyskusja nad umożliwieniem pracodawcom uzyskania informacji, o tym, którzy pracownicy są zaszczepieni – mówi Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy Konfederacji Lewiatan.

Apel Rady Przedsiębiorczości

W niedawnym apelu do rządu również Rada Przedsiębiorczości uznała, że w Polsce  konieczne są rozwiązania, które powstrzymają rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa. Jeśli szybko ich nie wprowadzimy, to skutki zaniechania boleśnie odczują wszyscy: gospodarka, przedsiębiorcy i pracownicy.

Czytaj także: List otwarty Rady Przedsiębiorczości do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek i Szefów Klubów Parlamentarnych >>>

Źródło: Konfederacja Lewiatan