Przed XII Międzynarodowym Kongresem Faktoringu, faktoring u progu nowej ery w gospodarce

Przed XII Międzynarodowym Kongresem Faktoringu, faktoring u progu nowej ery w gospodarce
Źródło: PZF
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Polski Związek Faktorów zaprasza do udziału w XII Międzynarodowym Kongresie Faktoringu. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w tradycyjnej formule konferencyjnej oraz online.

Wydarzenie będzie pełne wystąpień, dyskusji i ważnych pytań. Eksperci podsumują sytuację na rynku faktoringowym oraz w otoczeniu przedsiębiorczości u progu nowej ery w gospodarce.

Będą też dyskutować o tym, czego nauczył nas kryzys wywołany pandemią oraz jaka przyszłość czeka rynki w Polsce i na świecie.

‒ Międzynarodowy Kongres Faktoringu to doroczne spotkanie ekspertów branży faktoringowej i finansowej z kraju oraz ze świata. W ciągu 11 edycji pozyskaliśmy liczne grono wiernych słuchaczy i sympatyków. W obradach zawsze biorą udział uznane autorytety w dziedzinie gospodarki i zarządzania. Odpowiadają na pytania związane z sytuacją przedsiębiorstw i prezentują rozwiązania wpływające na ich płynność finansową.

W tym roku Kongres odbywa się już po raz dwunasty. Spotkamy się w tradycyjnej formule konferencyjnej oraz online. Gorąco polecam i zapraszam do spotkania na żywo lub udziału przez Internet ‒ mówi Konrad Klimek, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Polskiego Związek Faktorów.

Kongres odbędzie się 23 września 2021 r. w Crowne Plaza Warsaw – The HUB, przy Rondzie Daszyńskiego 2.   Początek obrad o godz. 10.00. Transmisja online rozpocznie się o godz. 11.45.

Czytaj także: Ochrona antyfraudowa w sektorze firm faktoringowych

Goście specjalni XII Międzynarodowego Kongresu Faktoringu

Gościem specjalnym Kongresu będzie Zuzanna Skalska, doradca ds. trendów strategicznych w zakresie innowacji dla przedsiębiorstw. Ekspertka zajmuje się badaniem i analizą sygnałów zmian dla biznesu. Specjalizuje się w nieoczywistych innowacjach i strategicznym myśleniu o przyszłości. Jej pełne pasji podejście i zaangażowanie motywuje firmy do natychmiastowego działania. Wystąpienie Zuzanny Skalskiej nie będzie transmitowane online.

O tym, jak przebiegało stabilizowanie polskiej gospodarki i wspieranie krajowych przedsiębiorstw w czasie pandemii, opowie drugi gość specjalny, Paweł Borys, prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Czytaj także: O 24 proc. wzrosły w I. półroczu obroty branży faktoringowej

Prezentacje i panele

Na Kongresie nie może zabraknąć podsumowania rozwoju rynku faktoringowego w dobie pandemii w Polsce i na świecie. Prezentacje na ten temat poprowadzą Konrad Klimek,  przewodniczący Komitetu Wykonawczego PZF oraz Betül Kurtulus, Regional Director CEE, SEE and The Middle East FCI.

Na pytania: czego nauczyła nas pandemia i jak doświadczenia ostatnich dwóch lat wpłynęły na prowadzenie biznesu, odpowiedzą uczestnicy pierwszego panelu dyskusyjnego. Wezmą w nim udział: Katarzyna Bajerowska, prezes Zarządu mFaktoring, Ewa Gawrońska-Micuń, Dyrektor Zarządzająca, członek Zarządu Bibby Financial Services, wiceprzewodnicząca KW PZF, Konrad Klimek, prezes Zarządu KUKE Finance, przewodniczący KW PZF oraz Tomasz Mazurkiewicz, prezes Zarządu ING Commercial Finance Polska, wiceprzewodniczący KW PZF. Dyskusję poprowadzi Dariusz Steć, Dyrektor Wykonawczy PZF.

Kolejny panel dyskusyjny będzie poświęcony zarządzaniu należnościami u progu nowej ery w gospodarce. Przybliży on rolę faktorów, ubezpieczycieli i brokerów w tym procesie. Wezmą w nim udział: Krzysztof Chechłacz, członek Zarządu RiskMan, Maciej Harczuk, członek Zarządu Euler Hermes, Maciej Kalbus, Dyrektor Zespołu Finansowania Handlu, Departament Ryzyk Kredytowych Marsh Polska, Roman Maciejewski, prezes Zarządu Santander Factoring oraz Janusz Władyczak, prezes Zarządu KUKE. Dyskusję poprowadzi Łukasz Kiliński, wiceprezes Zarządu Coface Poland.

Więcej na temat tegorocznej edycji Kongresu na: http://faktoring.pl/project/xii-miedzynarodowy-kongres-faktoringu/

Na Kongres zapraszają:

Organizator: Polski Związek Faktorów;

Partnerzy Główni: Comarch, Grupa BIK;

Partner Kongresu: CRIF;

Partnerzy PZF: Asseco Business Solutions, eSourcing;

Partner Międzynarodowy: HPD Lendscape;

Partnerzy Medialni: aleBank.pl, BankingMagazine.pl, CEO.com.pl, FranczyzaBanku.pl, Fintek.pl, SerwisFaktoringowy.pl.

Czytaj także: Rynek faktoringu notuje wzrosty mimo pandemii, jego przyszłość to wykorzystanie technologii blockchain

Źródło: aleBank.pl